Orange sprzedał swoje najważniejsze budynki w centrum Warszawy - będzie je wynajmował do 2026 r.

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Orange sprzedał swoje najważniejsze budynki

Orange Polska podpisał umowę sprzedaży kompleksu nieruchomości przy ulicach Nowogrodzkiej i św. Barbary w Warszawie za kwotę 81 mln euro (równowartość ok. 350 mln zł).  

Dla zapewnienia odpowiedniego czasu na przeniesienie infrastruktury telekomunikacyjnej znajdującej się w kompleksie, Orange będzie wynajmował jego część w ramach najmu zwrotnego do 2026 r.

W 2018 r. i dotychczas w 2019 r. Orange Polska sprzedał nieruchomości za łączną kwotę ponad 650 mln zł. Szacowana wartość rynkowa nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w przyszłości przekracza 1 mld zł.

Nabywcą kompleksu przy św. Barbary jest firma Hockley sp. z o.o. Firma mieści się w mieszkaniu na ul. Grzybowskiej.

Hockley to spółka grupy Zeitgeist Asset Management.

Inwestycja składa się sześciu budynków o łącznej powierzchni ok. 50 tys. mkw, stojących na działce o powierzchni jednego hektara.

Transakcję pod względem prawnym prowadziła kancelaria Baker McKenzie, reprezentowana przez Joannę Wojnarowską i Weronikę Roesler.

W kwestiach technicznych związanych z zakupem doradzała firma DIL Baumanagement.

To kolejny zakup nieruchomości od Orange zrealizowany przez Zeitgeist Asset Management. Do tej pory spółka nabyła tą drogą m.in. historyczny budynek Poczty Głównej przy ul. Wielopole 2 w Krakowie oraz działkę z zabudowaniami przy ul. Cystersów 21, także w Krakowie. Budynki kompleksu przy Nowogrodzkiej będą przejmowane w ciągu kilku lat, aby umożliwić spokojną relokację strategicznej infrastruktury Orange.

Zeitgeist Asset Management prowadzi działania w różnych segmentach rynku nieruchomości, kładąc szczególny nacisk na apartamenty pod wynajem. Spółka działa od 2014 r. i zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 515 milionów euro oraz powierzchnią prawie 463 tys. mkw działek i 338,9 tys. mkw powierzchni najmu.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: