Orange ma umowę z T-Mobile dotyczącą dostępu do sieci światłowodowej

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Orange podpisał umowę z T-Mobile dotyczącą dostępu do sieci światłowodowej.
 
Porozumienie dotyczy budynków wielorodzinnych na obszarach nieregulowanych. Współpraca obejmie 1,7 mln gospodarstw domowych, które znajdą się w zasięgu usług światłowodowych do końca 2018 roku.

Porozumienie z T-Mobile jest najlepszym potwierdzeniem naszej strategii, że światłowody będą kluczową technologią dostępu do internetu w Polsce. Pozwoli ono na szybszą monetyzację naszej sieci światłowodowej dzięki zwiększeniu jej wykorzystania. Przyspieszy również przyjmowanie się tej technologii wśród klientów i pomoże popularyzować konwergencję, co będzie korzyścią dla całego polskiego rynku telekomunikacyjnego. To pierwsza taka umowa w Polsce. Obecnie w zasięgu światłowodów od Orange jest już ponad 2,7 mln gospodarstw domowych. Jesteśmy otwarci na podobną współpracę w zakresie wykorzystania naszej sieci z innymi operatorami - powiedział cytowany w komunikacie Jean-Francois Fallacher, szef Orange Polska.

Zgodnie z umową T-Mobile zapłaci opłatę wstępną za dostęp do sieci w wysokości 275 mln zł. Ponadto będzie ponosił opłatę miesięczną za każdego klienta uzależnioną od szybkości usługi oraz roku, w którym dane gospodarstwo domowe zostało objęte zasięgiem sieci światłowodowej.

Porozumienie zostało zawarte na dziesięć lat, przy czym zostanie automatycznie przedłużone na dalsze pięć lat, o ile T-Mobile osiągnie ustaloną liczbę klientów przyłączonych do sieci Orange.

T-Mobile planuje, że pierwsi klienci – indywidualni i z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw - będą mogli skorzystać z pełnego zakresu usług stacjonarnych najpóźniej w pierwszym kwartale 2019 r.

„Chcemy żeby pierwsi klienci mogli skorzystać z oferty światłowodowej T‑Mobile najpóźniej w pierwszym kwartale przyszłego roku, ale podstawą jest zapewnienie najwyższej jakości usług.” – komentuje Andreas Maierhofer, szef polskiego T‑Mobile.

Inne informacje na temat umowy:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: