Orange: po wichurach na dłużej nie działało tylko kilka stacji bazowych

Newsy
Opinie: 9
Opinie: 9

Orange podał nam precyzyjne informacje o uszkodzeniach swojej sieci po ostatnich wichurach w województwie kujawsko-pomorskim.

Jeśli chodzi o maszty stacji bazowych telefonii komórkowej to żaden nie został powalony, a na nielicznych były pojedyncze uszkodzenia.

Najwięcej uszkodzeń i tym samym przerw w dostawie usług było dniach 10 i 12 sierpnia. Problemy wynikały oczywiście z warunków pogodowych. Dotyczyły od kilkudziesięciu do prawie 200 tys. klientów. W najtrudniejszym dniu (12/08) w wyniku uszkodzeń sieci energetycznej i przerw w zasilaniu tylko na terenie woj. kujawsko - pomorskiego, nieczynne były 173 stacje bazowe telefonii komórkowej.

Jeśli chodzi o telefonię stacjonarną w kujawsko-pomorskim, to po przejściu frontu burzowego z silnym wiatrem, wyładowaniami oraz ulewami, szczególnie ucierpiała infrastruktura napowietrzna na terenach powiatów: chojnickiego, tucholskiego, świeckiego, nakielskiego, żnińskiego, inowrocławskiego i bydgoskiego. Uległy uszkodzeniu przede wszystkim linie napowietrzne wraz ze słupami. Na skutek uderzeń piorunów uszkodzone zostały też urządzenia klienckie: modemy, czy dekodery TV, które nie zostały odłączone od sieci podczas burzy.

Przywracanie pracy poszczególnych stacji bazowych telefonii komórkowej następowało na bieżąco poprzez zapewnienia zasilania z agregatów lub w rezultacie naprawy sieci energetycznej przez zakład energetyczny. Część stacji „wstało” od razu po przejściu frontu burzowego, a na większości z pozostałych stacji zasilanie zostało przywrócone w niedzielę 13/08. Wczoraj nie działało jeszcze kilka stacji z powodu braku zasilania lub problemów z dojechaniem do nich.

W przypadku sieci stacjonarnej zdecydowana większość uszkodzeń została już naprawiona. W tej chwili pozostało jeszcze ok. 3 tysięcy klientów, którzy czekają na przywrócenie usług. Do końca tego tygodnia Orange powinno się z tym uporać. Mogą zostać nam tylko pojedyncze przypadki klientów, dla których trzeba będzie odtworzyć bardzo dużą część infrastruktury.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  orangutan pisze: 2017-08-17 10:14
  BRAWO dla działu PR tej sieciuni ! ;)
  1
 • Users Avatars Mini
  m-a-t pisze: 2017-08-17 10:51
  Potwierdzam, Orange niemal bez szwanku przeżył kataklizm a sieć spisała się wzorowo. Play natomiast to porażka po całej linii. Ja nie wiem czy oni zupełnie nie mają UPSów?? Normalnie 2 dni nie działały stacje.
  -8
 • Users Avatars Mini
  m-a-t pisze: 2017-08-17 12:02
  Ci to przynajmniej napisali prawdę, nie jak plus.
  -4
 • Users Avatars Mini
  A w Play wszystko działało pisze: 2017-08-17 13:46
  A w Play wszystko działało... bo jak się wyłączył maszt Orange to się przełączył na Plus... a jak padł nadajnik Plus to się przełączył na T-Mobile ☺ Na tym właśnie polega przewaga Playa nad innymi operatorami - zawsze jest zasięg!
  4
 • Users Avatars Mini
  pisze: 2017-08-18 09:30
  chyba sobie jaja robisz :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Marko pisze: 2017-08-19 06:39
  Potwierdzam w Playu zawsze miałem zasięg jak nie po Plusie to T-mobile i to jest dobrodziejstwo roamingu wewnętrznego. Play Górą.
  0
 • Users Avatars Mini
  satik pisze: 2017-08-21 09:32
  od początku istnienia jestem w a2mobile i jeszcze nie bylo żadnych problemów. Ci mniejsi bardziej dbają.
  1
 • Users Avatars Mini
  blik pisze: 2017-08-22 09:30
  Trochę prawdy w tym jest, w końcu musza walczyć z potentatami, natomiast sama ofert jest całkiem całkiem, szczególnie pakiety społecznościowe.
  0
 • Users Avatars Mini
  bazaj pisze: 2017-08-26 10:29
  jeszcze nie miałem problemu a te pakiety są mega konkurencyjne szczególnie dobre dla kogo kto pracuje w branży.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: