JustDrive nadal walczy z PKN Orlen

Newsy
Opinie: 13
Opinie: 13

Twórcy aplikacji JustDrive nie odpuszczają i przygotowali kolejne oświadczenie, które krytykuje działania PKN Orlen. Koncern paliwowy we wcześniejszym własnym oświadczeniu ocenił, że operator aplikacji łamał zapisy umowy, a współpraca z tym startupem nie ma żadnego sensu biznesowego dla producenta paliwa.

Oto treść najnowszego oświadczenia JustDrive:

Komentarz JustDrive do oświadczenia PKN ORLEN z dn. 15.02.2018W związku z zamieszczonym przez Biuro Prasowe PKN ORLEN dn. 15.02.2018 „Stanowiskiem PKN ORLEN ws. aplikacji Just Drive” chcielibyśmy zaznaczyć, że pomimo naszych starań i woli PKN ORLEN nie przedstawił powodów zerwania współpracy, które byłyby przekonujące i znajdowały odzwierciedlenie w faktach. Nie zgadzamy się również z oskarżeniami o nieprzestrzeganiu zasad etyki biznesowej i zobowiązań umownych, gdyż godzą w nasze dobre imię i do tej pory nie zostały zaadresowane przez przedstawicieli PKN ORLEN. Jako startupowi zależy nam na rozwiązaniu zaistniałej sytuacji i jak najszybsze wypracowanie modelu biznesowego, który zadowoli naszych Partnerów, jak i Klientów.


Podkreślamy, że jesteśmy nadal otwarci na mediacje z PKN ORLEN, które powinny odbyć się w ramach spotkaniach trójstronnego, gdzie oprócz JustDrive i PKN ORLEN będzie brał też udział przedstawiciel strony rządowej.


Publiczne opisywanie istniejącego pomiędzy stronami sporu przez PKN ORLEN w sposób niekompletny prowadzi do niejasności i powstawania mylnych wyobrażeń. Jeśli PKN ORLEN zamierza komentować istniejący pomiędzy stronami spór na forum publicznym, domagamy się transparentności, rzetelnego informowania o wszystkich istotnych okolicznościach sprawy i odróżniania faktów od subiektywnych ocen. Jeżeli PKN ORLEN uważa, że w tym celu niezbędna jest zgoda JustDrive na udostępnienie do publicznej wiadomość dowolnej dokumentacji dotyczącej współpracy PKN ORLEN oraz JustDrive, niniejszym wyrażamy taką zgodę.

 

Ze wcześniejszą dyskusją medialną pomiędzy partnerami można zapoznać się tutaj

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Pascal pisze: 2018-02-20 11:25
  Trudno spodziewać się biznesowego podejścia Orlenu skoro spółką zarządzają ludzie z politycznego nadania PiS. Co może reprezentować niedawny wójt gminy Pcim ?
  0
 • Users Avatars Mini
  koniec Eldorado pisze: 2018-02-20 11:30
  Niech firma spółka z o.o. spróbuje w ten sam biznes wciągnąć BP, Shell albo inny zachodni koncern. Dają aplikację i chcą za to większości marży na sprzedawanym paliwie na stacjach których właścicielem jest Orlen, z pracownikami zatrudnianymi przez Orlen, z logistyką Orlenu. Firma chce zebrać śmietankę za samą aplikację i na dodatek odebrać firmie Orlen zyski ze sprzedaży w sklepach na stacjach benzynowych. Takie partnerstwo publiczno-prywatne, gdzie za koszty i straty odpowiada polska firma państwowa a zyski zbiera prywatna spółka to było eldorado z czasów PO & PSL
  -4
 • Users Avatars Mini
  Subiektywnie pisze: 2018-02-20 11:55
  Nie rozumiem komentarzy typu: ta aplikacja nie opłaca się orlenowi albo ze startup chciał spijać cała śmietankę... problem w tym sporze polega na tym ze ktoś (ORLEN) podpisał umowę a potem bokiem, bezkarnie się z niej wycofał. W państwie z niupolitycznionym systemem wymiaru srawiedliwości Orlen zapłaciłby porządne odszkodowanie ale u nas...niestety...mała firma nie ma szans w starciu z gigantem.
  5
 • Users Avatars Mini
  Obiektywnie pisze: 2018-02-20 12:13
  JustDrive próbował wymanewrować Orlen zmianą warunków umowy
  -1
 • Users Avatars Mini
  orlen pisze: 2018-02-20 12:23
  Orlen ma swoja apke mobilna do platnosci przy dystrybutorze i skanowania QR. Uzywam jej od pol roku. Nie rozumiem po co wogole w lutym weszli w uklad z JustDrive?
  2
 • Users Avatars Mini
  ziutasek pisze: 2018-02-20 13:01
  Kolejni co chcieli wyspółkować skarb państwa ...
  -3
 • Users Avatars Mini
  Lisu pisze: 2018-02-20 13:02
  Co za głupota z tymi aplikacjami na smartfony. A czy nie prościej byłoby na dystrybutorze zamontować terminal do zbliżeniowych płatności kartą a nie kombinować z pośrednikami typu idiotyczne startupy?
  5
 • Users Avatars Mini
  cwane spółeczki pisze: 2018-02-20 13:09
  Z terminala żadna zewnętrzna spółeczka nie miałaby dochodów. A z aplikacji kasa leci za nic. To Orlen płaci za budowę stacji, atrakcyjny teren, transport paliwa, pensje pracowników. A spółeczka od aplikacji ma koszt w postaci jednej aplikacji i wykupionego serwera. Niezła prowizja od każdego litra paliwa leci na konto spółeczki.
  2
 • Users Avatars Mini
  pgr pisze: 2018-02-20 13:42
  Z treści niektórych komentarzy można wnioskować, że startup wcisnął Orlenowi aplikację, narzucił jej umowę i ogólnie manipulował koncernem itp. Bardzo proszę bez żartów. Jakakolwiek umowa w korporacji musi przejść długą drogę prawną,zyskać akceptację na co najmniej kilku szczeblach hierarchii służbowej i przejść testy.
  3
 • Users Avatars Mini
  Krewni Królika pisze: 2018-02-20 14:01
  Dlatego Nowoczesna PO PSL tak biadolą nad zmianami zarządów. Nasi w zarządzie mogą przepchnąć korzystne dla nas decyzje nawet w najdłuższej korporacyjnej drodze prawnej.
  -2
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz Szewczak pisze: 2018-02-20 14:09
  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pewnie twórcy JustDrive chcieli za dużo. Jeżeli cała operacja przyniosłaby tylko koszty dla Orlenu to wcale się nie dziwię.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Tomek pisze: 2018-02-20 19:09
  Jeżeli firma JD chciała 5gr od litra to Orlen musiałby wypłacić za rok współpracy ponad 200 baniek
  -1
 • Users Avatars Mini
  Drukarz pisze: 2018-02-20 19:10
  W US na każdym dystrybutorze jest terminal do płatności kartą. Jaki problem dać klientom numery i drukować fakturę jeśli chcą. Komuś zabrakło pomysłu, żeby ułatwić sobie i klientom życie?
  0

Rekomendowane: