Palmtop, komórka i e-point mają pomagać handlowcom

Newsy
Żródło: e-point
Opinie: 14

e-point SA poinformował o zakończeniu wdrożenia mobilnego systemu wspomagającego pracę działu sprzedaży w firmie Prosper S.A., jednej z największych hurtowni farmaceutycznych w Polsce. 

Mobilny System Raportowania pozwala na kontrolę działania i zarządzanie siecią przedstawicieli handlowych. Z MSR korzysta kilkudziesięciu pracowników Prosper SA, którzy wyposażeni zostali w palmtopy. Wykorzystując transmisję danych przy użyciu telefonu GSM każdy przedstawiciel przesyła do centrali dane o planie pracy oraz jej bieżących wynikach. Dzięki stale aktualizowanym informacjom na serwerze gromadzone są dane pozwalające na kontrolę aktywności reprezentantów i realizacji zakładanych celów. Centrala ma również możliwość kontrolowania przejechanych kilometrów oraz kosztów dodatkowych. 

MSR pozwala na efektywniejsze planowanie czasu pracy i zapewnia pełny dostęp do aktualnych informacji o kliencie. Podpowiada ponadto, kogo i w jakim terminie należy odwiedzić, zapewnia informacje o statusie klienta i obrotach przez niego generowanych. Przydatną dla pracownika funkcją jest możliwość analizy i samooceny stopnia realizacji założonego planu sprzedaży i spotkań z klientami. 

Maciej Duda, Dyrektor Handlowy i członek zarządu Prosper SA powiedział o MSR: „Już pilotażowe wdrożenie potwierdziło opłacalność ekonomiczną inwestycji - planujemy znaczny wzrost efektywności pracy w ciągu najbliższych miesięcy. Udało nam się skutecznie połączyć doświadczenie biznesowe naszej firmy z technologiami opracowywanymi przez e-point. Rozwiązanie okazuje się bardzo przydatne zarówno dla managerów, jak i pracowników terenowych." 

System MSR jest przygotowany do udostępniania zaawansowanych raportów poprzez interfejs WWW. 

Grzegorz Ścisło, Dyrektor ds. Realizacji odpowiedzialny po stronie e-point SA za wdrożenie MSR zapewnia o wysokim poziomie bezpieczeństwa systemu: „Bezpieczeństwo zagwarantowano dzięki odpowiednim zabezpieczeniom serwera, dwustronnie szyfrowanej transmisji, kodowaniu dostępu do palmtopów oraz wprowadzeniu specjalnych procedur awaryjnych."

Mobilny System Raportowania jest przeznaczony dla firm wymagających wsparcia i kontroli działalności przedstawicieli handlowych. Ma być przydatny w branży farmaceutycznej i FMCG oraz w firmach badania rynku i opinii. Kolejne wdrożenia MSR będą umożliwiały m.in. przesyłanie fotografii cyfrowych, wprowadzanie informacji o produktach dostępnych w miejscach sprzedaży oraz lokalizację za pośrednictwem systemu GPS.

Opinie:

Opinie archiwalne (14):

Komentuj

Komentarze / 14

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  m4me pisze: 2001-12-04 21:44
  Szybki jestem co?!?
  0
 • Users Avatars Mini
  acid bern pisze: 2001-12-04 22:00
  powoli zblizamy sie do standartow swiatowych, od paru lat mam mzliwosc podpatrywania jak to sie robi u nas, a jak wyglada to na zachodzie. gratulacje dla prosper sa, wyznaczcie tym nowe standart, napewno nie dlugo konkurencja tez zauwazy kozyszci z zazadzania flotoa "przedstawicieli handlowych". ps. do m4me czytales wogule tego news-a?
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-12-04 22:11
  niedobrze sam pracowalem jako przedstawiciel i powiem ze to jest straszne niemasz czasu zeby cos zakombinowac, posciemniac i zreszta to dla PH jest straszne, ale wogole to fajna sprawa
  0
 • Users Avatars Mini
  acid bern pisze: 2001-12-04 22:23
  do hubi, napewno najbardziej nie zadowoleni bedze sami pracownicy, no ale jesli chcesz zeby twoja firma utrzymala sie na rynku, a co za tym idzie masz prace. trzeba szukac kanalow ktore podnosza efektywnosc, zwiekszaja zyski. a i premia moze bedzie wyzsza?
  0
 • Users Avatars Mini
  606 pisze: 2001-12-04 23:41
  sciemniac i kombinowac - standard UCZCIWYCH userów. Buahaha
  0
 • Users Avatars Mini
  PlaYMode pisze: 2001-12-05 01:49
  tak, pomysł jest świetny, na pewno ci ludzie dostają niezłą kasę, a więc dobrze jest chyba, że muszą się jeszcze bardziej drobiazgowo rozliczać ze swojej pracy. Popieram tego typu działania. Są one jak najbardziej dobre a pozwolą na uzyskanie lepszych wyników i lepszej informacji w dużych firmach.
  0
 • Users Avatars Mini
  micc pisze: 2001-12-05 01:59
  Moi kupmle (byli pracownicy e-point) zajmuja sie tym samym. W kazym basz razie w/g nich pomysl jest niezly i warty uwagi!!
  0
 • Users Avatars Mini
  PlaYMode pisze: 2001-12-05 02:52
  micc: tak, pomysł jest niezły. Na pewno lepszy sytem raportowania poczynań, ale i też większa kontrola nad pracownikami.
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-05 03:30
  Pewnie większa kontrola, ale obecnie pracownicy i tak są kontrolowani na każdym kroku a dzięki temu rozwiązaniu będą mieli mniej raportów do wypisywania :) (zawsze trzeba szukac jasnych stron)
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2001-12-05 10:26
  ale sie wysilili - tego typu system juz dziala od dawna w paru firmach w Polsce...i sie one wogóle tym nie chwalą...
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-12-05 10:55
  Zaczynam zauwazac, ze coraz wiecej ludzi ktorzy wpisuja swoje komentarze jako pierwsi na stronie, robia to bezmyslnie i nie wnosza zadnych wartosci na strone! Dlaczego???
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-12-05 10:57
  do madzera: ale nawet mala i juz istniejaca rzecza mozna sie pochwalic, niech inni wiedza ze my tez mamy taki system! Co u ciebie kolezko!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2001-12-05 11:46
  Qba:narazie nuda...jak tam panel do 6210? pozdrówka
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-05 18:39
  CyberWolf, w końcu nie we wszystkich branżach zą opisani przez Ciebie "statystyczni sprzedawcy" :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: