Aplikacją mPay można płacić za parkowanie w Krakowie

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Mieszkańcy i osoby odwiedzające Kraków mogą korzystać  z kolejnej usługi dostępnej w ramach aplikacji mobilnej mPay. Do płatności za bilety komunikacji miejskiej dołączyła właśnie możliwość regulowania należności za parkowanie. 

Aplikacja pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość korzystania z geolokalizacji, dzięki której aplikacja sama rozpoznaje strefę parkowania oraz pomaga odnaleźć zaparkowane auto.

Aplikacja mPay umożliwia opłacenie parkowania w trzech wariantach: na czas, na kwotę oraz bez limitu. Kierowcy korzystający z ostatniej metody mogą całkowicie uniknąć konieczności przewidywania, jak długo zajmie im postój i płacą tylko za jego faktyczny czas. Wystarczy, że wysiadając z auta nacisną przycisk „start”, a po powrocie „stop”. Jeżeli kierowca sam nie zatrzyma parkowania, system zrobi to za niego automatycznie o godz. 20:00, kiedy opłaty w krakowskiej strefie przestają być pobierane.

Za parkowanie w aplikacji można płacić przy użyciu elektronicznej portmonetki, którą należy wcześniej zasilić środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego lub systemu Blik. Do mPay można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach.

Płatności za parkowanie przy użyciu aplikacji mPay są dostępne także w blisko 30 innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Rzeszowie.

Wzór naklejki na szybę:

Opinie:

Rekomendowane: