Patricia Russo szefową Alcatel-Lucent

Newsy
Żródło: Alcatel-Lucent
Opinie: 4
Opinie: 4

Firmy Alcatel i Lucent Technologies poinformowały, że zawarły umowę o zakończeniu fuzji. Nowa firma Alcatel-Lucent jest zarejestrowana we Francji, a jej zarząd ma siedzibę w Paryżu. Od 1 grudnia 2006 r. obrót akcjami firmy będzie się odbywał na paryskiej giełdzie Euronext i nowojorskiej giełdzie NYSE pod wspólnym oznaczeniem ALU.

Serge Tchuruk, został mianowany na przewodniczacego rady nadzorczej Alcatel-Lucent, a Patricia Russo na dyrektora generalnego firmy Alcatel-Lucent.

Firma ma lokalne oddziały w 130 krajach i 79 tysięcy pracowników (po zakończeniu transakcji z firma Thales). Alcatel-Lucent utrzymuje relacje ze 100 największymi operatorami telekomunikacyjnymi na swiecie. Firma będzie podzielona na cztery regiony geograficzne: Daleki Wschód, Europa i Północ, Europa i Południe oraz Ameryka Północna.

Firma będzie miała pięć działów: dział łączności bezprzewodowej, dział łączności przewodowej, dział rozwiązań konwergentnych, dział rozwiązań dla przedsiębiorstw i dział usług. Każdy dział będzie mieć zdecentralizowana regionalna strukturę organizacyjna.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  marek_JABLONSKI pisze: 2006-12-02 11:53
  to trochę to trwało, prawie rok czasu.
  0
 • Users Avatars Mini
  marek_JABLONSKI pisze: 2006-12-02 11:56
  W stanach rozumiem zostanie produkt Lucenta, a w Europie dominację przejmie Alcatel?
  0
 • Users Avatars Mini
  mj.dom pisze: 2006-12-03 20:42
  w sumie to dobre posunięcie, Siemens może się zacząć obawiać
  0
 • Users Avatars Mini
  Soeft pisze: 2006-12-05 01:15
  Produkty sie wzajemnie wykluczaja a nie uzupelniaja. Ludzie sie zra a nie wspolpracuja. Klienci mowia, ze i bez tego byl wielki balagan. Udzial w rynku spadal jednakowo tak Alcatelowi jak i Lucentowi. Akcje tez spadaly na leb wiec trzeba bylo tak zamieszac zeby byl wielki sukces. Moze od dna sie odbija tego im zycze. Jednak uwierze jak zaczna wydawac pieniadze na R&D bo w tym biznesie kto sie nie rozwija ten znika.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: