Pekao uruchomiło BLIKA

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Od dziś klienci banku Pekao mogą używać BLIKA, ale jeszcze bez szybkich przelewów na numer telefonu.

Z płatności BLIKIEM może korzystać już 96 proc. posiadaczy aplikacji mobilnych banków w Polsce.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku Polacy skorzystali z niego 14 milionów razy. W porównaniu do pierwszego kwartału 2017 roku liczba transakcji wzrosła prawie 2,5-krotnie.

Wprowadzenie BLIKA będzie przebiegać w dwóch fazach. Już teraz klienci Banku Pekao S.A. mogą  korzystać z tego rozwiązania w internecie, podczas wypłat pieniędzy z bankomatów oraz realizacji płatności bezgotówkowych w tradycyjnych sklepach.

W drugim etapie, przewidzianym na trzeci kwartał 2018 r., użytkownicy aplikacji dostaną możliwość wykonywania przelewów na numer telefonu w oparciu o Express Elixir, a kody BLIK będą akceptowane w terminalach POS Banku Pekao S.A.

Już teraz BLIKIEM można wypłacać gotówkę w 19 tys. bankomatów, a za chwilę także płacić w 290 tys. terminali w punktach sprzedaży. 

Za rozwój BLIK-a odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe i od dziś Pekao SA.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: