PGE - jest przetarg na część radiową LTE450

Newsy
Opinie: 0
PGE - jest przetarg na część radiową LTE450

PGE rozpoczyna przetarg na zakup części radiowej sieci LTE450 dla sektora energetycznego. Sieć ma powstać do stycznia 2025 r., a gwarancja i utrzymanie sieci będą świadczone przez wykonawcę do sierpnia 2033 r.

Planowane jest przeprowadzenie w 2022 roku kolejnych przetargów na elementy sieci LTE450, m.in. w zakresie systemów podtrzymania zasilania dla stacji bazowych LTE, urządzeń teletransmisyjnych, czy pozyskania infrastruktury uzupełniającej siatkę obiektów własnych PGE.

Plan działania w Programie LTE450 zakłada wdrożenie i uruchomienie do 2025 roku podstawowych usług łączności w sieci LTE450 oraz dalszą rozbudowę zasięgu, a także rozwój nowych usług przeznaczonych dla energetyki. Zakres wdrożenia przewiduje również realizację prac poza Grupą PGE, w szczególności dla innych podmiotów z sektora energetyki.

Przetarg na budowę sieci RAN prowadzi spółka PGE Systemy, a Zamawiającym jest PGE Dystrybucja.

W projekcie budowy sieci łączności LTE450 do tej pory przeprowadzono już dwie edycje pilotaży.

W lutym PGE ogłosiła przetarg na zakup i wdrożenie komponentów sieci rdzeniowej CORE LTE450. Przedmiot zamówienia ma być wykonany do końca 2023 r.. Gwarancja i utrzymanie sieci ma być świadczone przez wykonawcę do sierpnia 2033 r.

W przypadku technologii LTE 450 jest czterech głównych dostawców technologii sieci radiowych, z czego dwóch pochodzi z Chin. Testy PGE prowadziło z Nokią i Ericssonem. Pilotaże przeprowadzono w prawie równym stopniu przy udziale obydwu firm.

W 2020 r. rada nadzorcza PGE Polska Grupa Energetyczna podjęła uchwałę o powołaniu Wandy Buk do zarządu i powierzeniu jej funkcji wiceprezesa zarządu ds. regulacji.

W 2019 r. PGE chciało budować swoją sieć w oparciu o maszty operatorów. Teraz nie wiadomo jaki jest pomysł na budowę sieci nadajników.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: