Philips Hue będzie migał w rytm Spotify

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Philips Hue + Spotify: poczuj muzykę dzięki pierwszej pełnej integracji oświetlenia i dźwięku

Signify poinformował, że ekosystem Philips Hue będzie teraz współpracował z aplikacją Spotify.

Dzięki Philips Hue + Spotify, aplikacja Hue przeanalizuje metadane każdego utworu odtwarzanego na Spotify w czasie rzeczywistym. Tworzony skrypt świetlny odzwierciedla nie tylko rytm piosenki, ale również jej nastrój, gatunek, tempo, segment, głośność i wysokość dźwięku.

Nowa zakładka Sync w aplikacji Philips Hue umożliwia również dostosowywanie ustawień do własnych preferencji. Użytkownicy mogą rozpoczynać i zatrzymywać synchronizację, zmieniać jasność oraz intensywność światła bądź kolor oświetlenia, dzięki dostępnej palecie barw.

Integracja Philips Hue i Spotify jest bezpłatna dla użytkowników aplikacji Philips Hue. Aby skorzystać z nowej funkcji, potrzebny jest jedynie mostek Hue Bridge oraz oświetlenie Philips Hue (np. żarówki Philips Hue, lampa Hue Go, czy nowa Taśma LED gradient. Ponieważ integracja jest wbudowana w aplikację Philips Hue, do reagowania na muzykę nie jest potrzebny mikrofon. Dzięki temu światła mogą odzwierciedlać odtwarzaną muzykę bez zakłóceń powodowanych hałasem w tle, a telefonu można jednocześnie używać do innych celów. Integracja działa z dowolnym urządzeniem dźwiękowym kompatybilnym ze Spotify, takim jak głośnik, smartfon, czy komputer. Wystarczy połączyć konta Philips Hue i Spotify w aplikacji Philips Hue, a następnie odtworzyć piosenkę na dowolnym urządzeniu, które jest zalogowane na koncie Spotify.

Integracja Philips Hue + Spotify będzie stopniowo oferowana użytkownikom systemu Philips Hue od 1 września 2020, w ramach programu wczesnego dostępu. Gdy funkcja zostanie udostępniona danemu użytkownikowi (co może zająć do 7 dni) w aplikacji pojawi się aktualizacja Co nowego z kartą Spotify. Użytkownicy, którzy włączą Wczesny dostęp, zgodnie z przekazanymi instrukcjami, będą mogli jako jedni z pierwszych przetestować nowe rozwiązanie. Od października 2021 r. funkcja będzie stałą częścią aplikacji Hue.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: