PKO uruchamia Road to Cloud do Chmury Krajowej, czyli na platformy Google i Microsoft

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
PKO BP przenosi infrastrukturę informatyczną do Chmury Krajowej

PKO Bank Polski przygotowuje się do przeniesienia swojej architektury informatycznej do Chmury Krajowej. Migracja architektury IT do Chmury Krajowej jest częścią strategii cyfryzacji przyjętej przez PKO Bank Polski jesienią 2019 roku.

W pierwszej kolejności w Chmurze Krajowej zapewniono środowisko testowe i deweloperskie. Następnie stworzono 11 tys. wirtualnych stanowisk pracy dla doradców bankowych, które są obecnie uruchamiane. Aktualnie trwa przenoszenie serca infrastruktury IT PKO Banku Polskiego, czyli systemu Alnova, na platformę przyjazną chmurze.

Bank realizuje projekt Road to Cloud. Docelowo za trzy lata kluczowe biznesowe systemy informatyczne banku mają działać w chmurze obliczeniowej opartej o architekturę hybrydową (jednoczesne korzystanie z zasobów chmury publicznej oraz zabezpieczanie zasobów przy użyciu środowiska prywatnego).

Chmura Krajowa (wspólny projekt PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju) jest obecnie najbardziej wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmury obliczeniowej na polskim rynku. Oferuje zarówno własne produkty w ramach Platformy Chmury Krajowej, jak i rozwiązania globalnych dostawców chmury publicznej za sprawą partnerstwa strategicznego z koncernami Google (Google Cloud) oraz Microsoft (Microsoft Azure).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: