Pilot Scan&Go w 2 sklepach Carrefour w Warszawie

Newsy
Opinie: 4
Opinie: 4

Carrefour Polska uruchomił dla klientów test nowej usługi Scan&Go. Umożliwia ona skanowanie produktów z użyciem telefonu i mobilną płatność za zakupy za pomocą portfela elektronicznego Masterpass od Mastercard.

Rozwiązanie „Scan&Go” jest obecnie dostępne w supermarkecie Carrefour na ul. Światowida 18 w Warszawie oraz w hipermarkecie Carrefour w Galerii Północnej w Warszawie.

Wkrótce usługa zostanie wdrożona w kolejnych warszawskich sklepach, a docelowo ma być dostępna we wszystkich placówkach sieci w Polsce.

Aby skorzystać z usługi „Scan&Go” klient potrzebuje smartfona z systemem operacyjnym Android 4.4 albo iOS 8, lub ich nowszymi wersjami, i zainstalowaną najnowszą wersją aplikacji „Mój Carrefour”. Po wybraniu odpowiedniej opcji z rozwijanego menu bocznego można przystąpić do skanowania kodów kreskowych produktów za pomocą kamery w telefonie. Zeskanowane produkty są automatycznie dodawane do wirtualnego koszyka, a wartość zakupów jest sumowana. Dzięki na bieżąco wyświetlanej łącznej wartości zakupów klient ma pełną kontrolę nad sumą, którą zapłaci przy kasie.

Po zeskanowaniu wszystkich produktów należy podejść do kasy i zapłacić za zakupy w preferowany sposób: gotówką, kartą lub mobilnie z wykorzystaniem portfela elektronicznego Masterpass. W tym przypadku należy okazać w kasie kod, który generuje aplikacja po kliknięciu przez użytkownika przycisku „Zakończ zakupy”. Weryfikacja zeskanowanych wcześniej towarów odbywa się na podstawie algorytmu, dlatego klienci mogą być poproszeni o wyłożenie wybranych produktów na taśmę kasową. Możliwe jest również skorzystanie z płatności mobilnej jedynie do zapłacenia za zakupy, bez samodzielnego skanowania produktów. W takim przypadku skompletowane produkty skanuje kasjer. W przyszłości możliwa będzie opcja dokonania płatności mobilnej poza tradycyjną kasą.

Płatności mobilne w ramach aplikacji „Mój Carrefour” są aktualnie oparte na portfelu elektronicznym Masterpass od Mastercard. Umożliwia on dodanie karty płatniczej do tego portfela i realizację płatności w sklepach Carrefour na podstawie ustalonego podczas rejestracji do portfela kodu PIN. Obecnie usługa umożliwia skorzystanie z kart Mastercard wszystkich banków-wydawców w Polsce, a w najbliższym czasie akceptowane będą również inne karty płatnicze i pozostałe portfele bankowe podłączone do usługi Masterpass. 

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Abonent pisze: 2017-09-17 07:38
  Użyteczność rozwiązania wątpliwa, ciekawe kiedy funkcja rozładuj tira and go.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Klient Tesco pisze: 2017-09-18 09:42
  W Tesco w Poznaniu przy ul. Serbskiej chyba od początku roku jest usługa Scan and Shop w ktorej bierze sie czytnik przy wejsciu, placi w specjalnej kasie i nie trzeba wogole wykladac towaru. Tak wiec to nic nowego...
  1
 • Users Avatars Mini
  Leszek pisze: 2017-09-18 13:01
  W Gdyni na Ul Nowowiczlinskiej w Tesco od miesiąca mozna samemu scanowac zakupy skanerem pobranym przy wejściu lub aplikacja w swoim smartfonie a na zakończenie zapłacić w kasie samoobsługowej działa to bardzo dobrze. Korzystałem już kilka razy.
  0
 • Users Avatars Mini
  Igo pisze: 2018-01-26 09:33
  Takie rozwiazanie jako w Tesco juz 7 lat temu funkcjonowalo we Wloszech. Mega wygodne.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: