PLAY nie reaguje - Wikipedia blokuje

Newsy
Opinie: 2
Opinie: 2

Już po raz drugi z powodu uporczywych wandalizmów, gróźb karalnych w stosunku do innych użytkowników, licznych wypowiedzi propagujących postawy nazistowskie, gloryfikujących zbrodniarzy, obrażania innych użytkowników, używania w wypowiedziach wulgaryzmów oraz usuwania zawartości stron (zarówno w artykułach encyklopedycznych, jak i na stronach wikipedystów) dokonywanych z zakresów adresów IP przyznanych usłudze internetu mobilnego sieci Play, a także braku reakcji ze strony operatora na e-maile zwracające uwagę na tę szkodliwą działalność, została zablokowana możliwość edytowania Wikipedii przez niezalogowanych użytkowników korzystających z usług sieci Play.

Pierwsza blokada została nałożona 12 lipca 2012 roku, obejmowała sieć Play oraz Orange i obowiązywała rok, do 12 lipca 2013. 19 lipca 2012 po reakcji sieci Orange odblokowano 262 144 adresów IP usługi Neostrada oraz 327 680 adresów IP usług mobilnych Orange. Łącznie zablokowanych od 19 lipca 2012 do 13 lipca 2013 pozostało 458 752 adresów IP operatora P4 sieci Play.

Po raz kolejny blokada ma charakter globalny, co oznacza, że niemożliwe jest edytowanie jakiejkolwiek edycji językowej Wikipedii ani żadnego innego projektu Wikimedia z zablokowanych adresów IP bez uprzedniego zalogowania się w Wikipedii.

Zablokowana została jedynie możliwość edycji haseł, można je natomiast nadal czytać bez żadnych ograniczeń.

Z edycji mogą korzystać klienci PLAY, którzy założą konto na Wikipedii.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  kolo pisze: 2013-09-08 21:37
  Wcale mnie jakoś nie dziwi fakt zbieżności zarzutów Wikipedii z poziomem wielu komentarzy (to nie znaczy wszystkich, sam korzystam z usług tej bidasieci) na portalach telekomunikacyjnych.
  1
 • Users Avatars Mini
  colo pisze: 2013-09-21 12:27
  od bycia przesladowanym za trydencka wiare katolicka i za praindoeuropejski jezyk adamowy: http://hi.wikipedia.org/wiki/user_talk:Hindustanilanguage/Archive_1#Proto-Indo-European_Dictionary http://meta.wikimedia.org/wiki/Meta:Babel/Archives/2008-12#Cross-wiki_hoax.3F_Greek_letter_.22Yot.22 ( YOT to NIE jest hoax: http://www.unicode.org/alloc/Pipeline.html ) do walki z administratorami agnostykami przy pomocy metody odplaty pieknym za nadobne
  5

Rekomendowane: