PLAY: nie jesteśmy zaskoczeni, że konkurenci podważają naszą komunikację 5G Ready

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0

PLAY wydał własne oświadczenie w sprawie marki 5G Ready.

Oto jego pełna treść:

Nadal czekamy na dokumenty z sądu, a tymczasem podkreślamy, że PLAY od początku uruchomienia kampanii jasno informuje co to oznacza, że nasza sieć jest 5G READY. Jest to zaawansowana sieć LTE-A, która działa z użyciem nowoczesnych technik radiowych wdrożonych jednocześnie po raz pierwszy w Polsce przez PLAY: MIMO 4x4, Agregacja częstotliwości, Modulacja 256QAM, Synchronizacja czasu oraz Cloud Air.

Play jako jedyny operator w kraju oferuje klientom technologie synchronizacji czasu oraz Cloud Air w wersji dynamicznej.

Nie jesteśmy zaskoczeni, że konkurenci podważają naszą komunikację 5G Ready, która wyraźnie pokazuje zalety naszej sieci. Wykorzystujemy 5G READY, aby komunikować zaawansowanie technologiczne sieci PLAY, dzięki której nasi klienci mogą już teraz korzystać z dwukrotnie wyższej prędkości internetu w zasięgu 5G Ready niż do tej pory. Pozwala to na jeszcze szybsze pobieranie plików, błyskawiczne dzielenie się zdjęciami i filmami z bliskimi oraz płynne oglądanie treści video w wysokiej rozdzielczości.  Już dziś 15% sieci własnej jest 5G READY co umożliwia korzystanie z szybszych prędkości internetu mobilnego ponad 11% populacji.

O jakości sieci PLAY świadczy fakt, że pod koniec 2018 r. PLAY został liderem szybkości wśród operatorów mobilnych wg. rankingu ogólnego speedtest.pl (czyli testów wykonywanych na wszystkich urządzeniach: smartfonach, tabletach, komputerach). Od początku 2018r. do marca 2019r. prędkość w sieci PLAY wzrosła z 14 do ponad 19 Mb/s, wykazując największą dynamikę wzrostu wśród operatorów mobilnych

Dynamicznie się rozwijamy, udostępniając już dziś najlepszą technologię i jakość mobilnego internetu naszym klientom, przygotowując się do wdrożenia 5G. Jesteśmy przekonani, że konsumenci powinni być rzetelnie i na bieżąco informowani o postępach.

Z treścią dzisiejszego oświadczenia T-Mobile w tej sprawie możecie zapoznać się tutaj

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: