Rewolucja w zarządzie PLAY!

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Hans Cronberg i Bartosz Dobrzyński, członkowie zarządu PLAY, pełniący funkcje odpowiednio dyrektora ds. technicznych oraz dyrektora ds. marketingu, zakończą pracę dla Play 31 grudnia 2018 r., natomiast ze swoich stanowisk z zarządzie ustąpią 31 października 2018 r.

Jacek Niewęgłowski ustąpi z zarządu oraz ze stanowiska dyrektora ds. strategii 31 stycznia 2019 r. Pozostanie do dyspozycji firmy w charakterze doradcy.

Dobrzyński na Facebooku napisał:

Po ponad 10 latach przekazuję pałeczkę szefa marketingu Play - największego operatora komórkowego w Polsce. To był wspaniały czas. Dziękuję wszystkim z którymi przez ten czas dane mi było współpracować. Przede mną nowe wyzwanie a na razie urlop.

PLAY podał, że  następców zdecydowano powołać poprzez awansowanie dyrektorów im podlegających.

Zakresy odpowiedzialności zostały "rozłożone inaczej w ramach zespołu zarządzającego firmą".

1 listopada 2018 r.:

Michał Sobolewski zostanie powołany do zarządu na stanowisko dyrektora ds. marketingu.

Sobolewski posiada ponad 20 lat doświadczenia w marketingu dla sektorów: telekomunikacyjnego, bankowego i ubezpieczeniowego. Do Play dołączył w 2009 r. i był odpowiedzialny za marketing konsumenckiej oferty produktowej.

Michał Ziółkowski zostanie powołany do zarządu na stanowisko dyrektora ds. technicznych.

Ziółkowski  pracuje w sektorze telekomunikacyjnym od 20 lat, z tego w Play od powstania firmy. Od marca 2017 r. jest odpowiedzialny za projekt szybkiej rozbudowy sieci nadajników PLAY.

Jego zawodowa przygoda z Play rozpoczęła się od projektu P4, który realizował dla ówczesnego współwłaściciela Play, operatora Netia. W ramach projektu był odpowiedzialny za realizację sieci transmisyjnej dla stacji bazowych telefonii komórkowej. Do Play przeszedł w 2009 r., obejmując stanowisko dyrektora departamentu, w ramach którego odpowiadał za rozwój sieci transmisyjnej oraz współpracę międzyoperatorską. Przeprowadzona przez niego trzy lata później migracja sieci transmisyjnej do standardu ALL IP była pierwszym tego typu przedsięwzięciem na polskim rynku telekomunikacyjnym. Doświadczenie zdobywał pracując przy wielu strategicznych projektach spółki, takich jak przetargi częstotliwościowe czy oceny spółek telekomunikacyjnych w procesach M&A. W roku 2017 stanął na czele Departamentu Inwestycji i Rozbudowy Sieci. 

Michał Ziółkowski jest absolwentem Politechniki Poznańskiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Otrzymał również tytuł Executive Master of Business Administration w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Wojciech Danieluk zostanie powołany do zarządu na stanowisko dyrektora ds. IT i transformacji.

Danieluk również ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy dla sektora telekomunikacyjnego. Do Play przeszedł w 2008 r. z Ericssona.

Spółka przygotowuje także od 1 lutego zastępstwo Jacka Niewęgłowskiego.

Jean Marc Harion, CEO PLAY, cytowany w komunikacie, powiedział:

Chciałbym podziękować Hansowi, Bartkowi i Jackowi za ich wkład w sukces Play, a jednocześnie mam przyjemność powitać doświadczonych graczy i powitać ich w naszym zarządzie. Play to prawdziwa kuźnia talentów, a promowanie ludzi z firmy zawsze było częścią kultury Play. Jestem pewien, że z naszymi nowymi członkami zarządu wspólnie napiszemy następną stronę historii sukcesu Play.

 

Opinie:

Rekomendowane: