Grupa Cyfrowego Polsatu: od półtora roku jesteśmy 5G Super Ready

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Grupa Cyfrowego Polsatu przygotowała kilka informacji dotyczącej swojej sieci komórkowej.

Ponad 73% mieszkańców Polski jest już w zasięgu LTE Plus Advanced, a LTE – 99%

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w 2018 roku przetransferowali oni 965 PB, czyli o 28% więcej niż w roku wcześniejszym, a łącznie z ruchem w roamingu oraz operatorów MVNO przez sieć Grupy Cyfrowy Polsat przesłano ponad eksabajt danych (1 EB to wielkość oznaczająca 10 podniesione do 18 potęgi, czyli miliard gigabajtów).

Rok 2018 to czas stale prowadzonych inwestycji w dalszą rozbudowę sieci telekomunikacyjnej. Były one prowadzone w oparciu o posiadane i wykorzystywane przez Grupę Cyfrowy Polsat częstotliwości z zakresu 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz oraz agregację pasma z tych zasobów.

Na koniec 2018 roku Grupa posiadała ponad 13,3 tysięcy systemów eNodeB działających w technologii LTE/LTE Advanced na różnych pasmach.

Agregacja pasm w połączeniu z zastosowaniem modulacji 256 QAM i MIMO4x4 pozwoliło oferować w niektórych regionach Polski technologię LTE-Advanced o maksymalnej prędkości transmisji powyżej 600 Mb/s. 

W komunikacie prasowy Plus nawiązał także do nowej marki sieci PLAY:

Te nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane są w Grupie Cyfrowy Polsat od października 2017 roku, co według ostatnich komunikatów wysyłanych do rynku i klientów przez konkurencję prowadzi do wniosku, że Plus wraz z Cyfrowym Polsatem już od ponad półtora roku są 5G-Super Ready ;) 

Nasze inne informacje na temat sieci Grupy Cyfrowego Polsatu są tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: