Naczelna Rada Adwokacka domaga się wstrzymania usług prawniczych sprzedawanych przez Plusa

Newsy
Żródło: Dziennik Gazeta Prawna
Opinie: 13
Opinie: 13

Dziennik Gazeta Prawna podał, że Naczelna Rada Adwokacka domaga się, by Plus zrezygnował z oferowania i reklamowania Usługi Prawnik i zaprzestał czynów nieuczciwej konkurencji.

Jeśli operator nie zareaguje, palestra deklaruje podjęcie działań na drodze prawnej.

Analiza znajdujących się na stronie internetowej spółki Polkomtel Sp. z o.o. regulaminów świadczenia usługi (...) prowadzi do wniosku, że powyższa reklama ma charakter kłamliwy i wprowadzający w błąd, a tego typu działalność narusza interesy adwokatów oraz zagraża interesom klientów sieci Plus – wskazuje w piśmie do operatora adwokat Rafał Dębowski, sekretarz NRA.

I podkreśla, że z regulaminu wynika, iż usługa polega na zorganizowaniu i zapewnieniu przez Plus dostępu do pomocy prawnej świadczonej przez spółkę z o.o. Availo przy wykorzystaniu Centrum Porad Prawnych, w ramach którego porad udzielają adwokaci lub radcowie.

Już samo to wprowadza w błąd klientów Plus co do tego, na czym polega Państwa usługa i kto tak naprawdę świadczy pomoc prawną oraz ponosi za nią odpowiedzialność: czy spółka Polkomtel, co sugerują reklamy i co może wynikać z interpretacji regulaminu, a także ze sposobu zapłaty za usługę, czy spółka Availo, czy też bliżej niezidentyfikowani adwokaci lub radcowie prawni – zaznacza przedstawiciel adwokatury.

NRA kwestionuje też zapisy mówiące o tym, że wszystkie rozmowy z centrum porad są nagrywane, z zastrzeżeniem, że podlegają tajemnicy adwokackiej lub radcowskiej i mogą być odsłuchiwane bądź udostępniane „wyłącznie zgodnie z właściwymi powszechnie obowiązującymi przepisami prawa oraz przepisami korporacyjnymi dotyczącymi prawnika udzielającego pomocy”. W ocenie palestry regulamin w sposób rażący narusza istotę tajemnicy adwokackiej.

Oferowane miesięczne stawki za usługi nazywa zaś dumpingowymi w porównaniu z tymi, które funkcjonują na rynku, czy też minimalnymi ustalonymi w ministerialnych rozporządzeniach taryfowych.

Uważamy, że usługi te nie łamią prawa, ale są odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczeństwa i w dodatku dostępne za rozsądną cenę, a przede wszystkim na każdą kieszeń. Usługi prawne nie są świadczone przez Polkomtel i pracowników Polkomtelu, ale przez adwokatów i radców – twierdzi Arkadiusz Majewski z działu komunikacji korporacyjnej Plusa.

Szczegóły dotyczące usługi Prawnik znajdują się tutaj

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Janusz pisze: 2016-11-21 10:21
  Jedni warci drugich. I tak usługa do kitu.
  8
 • Users Avatars Mini
  Zygmunt Krok Piotr Podgórski TW Zeg pisze: 2016-11-21 10:34
  Kolejny wałek solorza, najpierw netnet kumpla teraz porady bezprawne.
  16
 • Users Avatars Mini
  fanatyk pisze: 2016-11-21 10:43
  najwyzsza pora zeby ktos się wzial za plusa. siec nikomu do niczego niepotrzebna tworząca uslugi zeby jakos trzymac sie na rynku. nie ma głupich
  8
 • Users Avatars Mini
  bosman pisze: 2016-11-21 10:52
  naprawdę nikepotrzebnie się rozdrabniają z tymi ofertami zdrowotnymi, pawniczymi, zakupem AGD. Po co to? są operatorem komókowym przecież! a oferta kiepsciutka
  11
 • Users Avatars Mini
  buhaha pisze: 2016-11-21 12:12
  Z jednej strony takie ujadanie jełopów jest całkiem zabawne (a już porady jakiegoś nieznaczącego kmiota "bosmana" skierowane do jednego z najbogatszych ludzi w Polsce to poezja). Z drugiej - smutne, bo kiepsko świadczy o społeczności zaglądającej na stronę o poziomie nieco wyższym niż Fakt czy inny SuperExpress.
  -12
 • Users Avatars Mini
  tw pisze: 2016-11-21 12:19
  @buhaha -sam jesteś kmiotem i zwykłym trollem zembatego! W doopę sobie wsadź najbogatszego agenta! Plus to goowno i większość to wie.
  10
 • Users Avatars Mini
  astor pisze: 2016-11-21 12:26
  @buhaha wolałbym zeby ten jeden z najbogatszych zaczal placic podatki w Polscem czego konsekwentnie nie robi. A to ze lubi do interesu jakim jest Plus, konsekwentnie dopłacac, Ja mu nie bronię. niech mi tylko nie wciskają propagandy, ze Plus jest super, bo porostu nie jest
  9
 • Users Avatars Mini
  John pisze: 2016-11-21 12:26
  Poziom trolli tego serwisu odzwierciedla jego poziom jako całości. Może dlatego już prawie nikt go nie czyta.
  -3
 • Users Avatars Mini
  wempajr pisze: 2016-11-21 12:44
  Najbardziej podoba mi sie to, ze przez caly tekst ten klo z nra "opsrywa" plusa i ladnie punktuje, gdzie sa niejasnosci i moga lamac prawo, ale jako pierwsze kryje wlasne dupsko, a chlop panszyzniany, znaczy leming, znaczy jelen, znaczy baran do wygolenia, znaczy obywatel, czyli klient jest wymieniony tylko "przy okazji", aby nikomu serduszko nie peklo. Zreszta jak na naczelna rade papug to tylko sie facet zblaznil, bo nawet jesli plus wali za niskie ceny to nie jest to dumping tylko drapieznictwo cenowe. Nie zdziwilbym sie, gdyby na jego dyplomie znajdowala sie pieczec, a raczej naklejka wielkiego koncernu bananowego chiquita, bo ciezko uwierzyc, zeby ktos po prawdziwych studiach tego nie wiedzial. Ja to wiem a papuga nie jestem. Mogl ten z nra kolegow po fachu zapytac, zamiast korzystac z uslug plusa, aby napisac pismo do plusa :-)
  -3
 • Users Avatars Mini
  Bodzio pisze: 2016-11-21 19:05
  Czyli można się spodziewać, że ludziom ta usługa Plusa spasowała, skoro się NRA ich działań przestraszyła? Dla mnie to dobra reklama, bo znaczy, że warto z usługi skorzystać.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Arka pisze: 2016-11-22 07:52
  @Bodzio - wypad trollu TW zembatego!
  1
 • Users Avatars Mini
  major Kwiatek pisze: 2016-11-23 10:36
  Ech... Plus wyszedł naprzeciw potrzebom klientów, udało się wprowadzić usługę porad prawnych dostępnych dla szarego przedsiębiorcy, a tu już państwo adwokatowe podnoszą rwetes, ze tanio doradzać to nie przystoi :-( trzymam kciuki za Plusa w tej sprawie!
  0
 • Users Avatars Mini
  Ryan pisze: 2016-12-12 11:56
  To nie może dziwić. Plus zaoferował tanią i solidną ofertę dla "zwykłych ludzi" gdzie dostęp do fachowej porady kosztował wcześniej krocie. Reakcja elit prawniczych nie może dziwić. Biją w Plusa bo nie chcą by to co sami oferują za grube pieniądze ktoś oferował w przystępnych cenach. Wstydźcie się Panowie z palestry :/
  0

Rekomendowane: