Plus Pay coraz bliżej?

Newsy
Żródło: cashless.pl
Dodaj opinię
Opinie: 0
Plus Pay

Serwis Cashless.pl podał, że Komisja Nadzoru Finansowego zaktualizowała rejestr małych instytucji płatniczych i jest w nim spółka Plus Pay, należąca do grupy Cyfrowy Polsat.

Plus Pay może m.in. przyjmować wpłaty i realizować wypłaty gotówkowe, prowadzić rachunki płatnicze, realizować transakcje płatnicze oraz wydawać karty.

O założeniu przez grupę Cyfrowego Polsatu spółki Plus Pay wiadomo od wiosny ubiegłego roku, gdy poinformowano o tym przy okazji publikacji wyników finansowych. Więcej na ten temat w tekście Cyfrowy Polsat utworzył spółkę Plus Pay. Wejdzie w płatności mobilne.

Mała instytucja płatnicza to nowy rodzaj podmiotu gospodarczego, wprowadzony jedną z ostatnich nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. Umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej, co jest kosztowne i skomplikowane. MIP-y mają jednak ograniczenia. Na przykład mogą prowadzić działalność tylko w Polsce, a ich obroty nie mogą przekroczyć 1,5 mln euro miesięcznie.

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: