Grupa Polsatu gotowa na większy ruch danych

Newsy
Opinie: 0
Grupa Polsatu gotowa na większy ruch danych

Grupa Polsatu, podobnie jak wcześniej Grupa Orange, zadeklarowała w specjalnym komunikacie, że jest gotowa na obsługę większego niż zwykle ruchu w swojej sieci. Grupa Polsatu oświadczyła, że:

Istniejąca infrastruktura sieci Plus jest przygotowana na obsłużenie rosnącego w ostatnich dniach ruchu głosowego oraz większej ilości transferowanych danych.

Zasoby technologiczne Grupy Polsat umożliwiają zachowanie wysokiej jakości świadczonych usług również w sytuacji zwiększonego obciążenia sieci.

Grupa Cyfrowy Polsat, w skład której wchodzi operator sieci Plus, jest przygotowana na rosnącą liczbę połączeń głosowych oraz zwiększony ruch internetowy wynikający między innymi z wyższej konsumpcji treści multimedialnych, czy też przeniesienia przez wiele przedsiębiorstw swoich procesów biznesowych do kanałów zdalnych. Pomimo zaobserwowanego wyższego wykorzystania sieci, klienci Plusa mogą być spokojni – sieć jest technologicznie gotowa na takie wyzywania.

Epidemia koronawirusa zmieniła naszą codzienność. Praca zdalna, zamknięte szkoły, zalecenia pozostania w domu, to wszystko wpływa na zwiększony ruch w internecie. Dzięki sprawnie działającej infrastrukturze naszej sieci i zastosowaniu w jej budowie nowoczesnych technologii jesteśmy przygotowani na większy ruch użytkowników. Naszym klientom zapewniamy pełną funkcjonalność i jakość działania naszej sieci – tłumaczy w informacji prasowej Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Wszyscy klienci sieci Plus i abonenci Cyfrowego Polsatu posiadają bezpłatny dostęp do pakietu IPLA Plus w serwisie internetowym IPLA. Do pakietu obejmującego wcześniej kanały: Polsat News HD, Polsat News 2, Polsat Play HD, Superstacja i Polsat Cafe HD, zostały promocyjnie dodane dwa nowe: Disney Channel dla dzieci i FOX dla osób starszych.

Abonenci telewizji satelitarnej i kablowej IPTV Cyfrowego Polsatu, począwszy od pakietu Mini HD, w ramach „otwartego okna” mogą oglądać dodatkowe kanały: Polsat Comedy Central Extra, FOX HD oraz Disney Channel. Kanały Sundance TV, Paramount Channel HD, AXN i AXN HD są dostępne w „otwartym oknie” dla abonentów od pakietu Rodzinnego HD, Epic Drama od Familijnego HD, a AXN Black, AXN White oraz AXN Spin – od Familijnego Max HD.

DZIAŁANIA GRUPY NETIA W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

W tej wyjątkowej sytuacji epidemiologicznej, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, chcielibyśmy Państwa zapewnić, że podejmujemy działania, które mają na celu dalsze niezakłócone świadczenie usług na najwyższym poziomie. Infrastruktura, którą dysponujemy jest dobrze przygotowana na zwiększone obciążenie, wywołane m.in. zamknięciem szkół i przejściem wielu naszych klientów na tryb pracy zdalnej.

W spółkach Grupy Netia uruchomione zostały stosowne procedury postępowania, a sztab kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację i podejmuje decyzje, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, współpracowników i klientów.

Podjętych zostało łącznie kilkadziesiąt inicjatyw, które mają na celu nie tylko minimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale też zachowanie ciągłości działania i niezakłóconego świadczenia usług w przypadku realizacji skrajnie negatywnych scenariuszy.

Przykładowo, kluczowe dla ciągłości i jakości świadczenia usług zespoły (np. Network Operations Center) zostały rozdzielone fizycznie na kilka niezależnych grup, a wiele osób wykonuje swoje zadania zdalnie. Jesteśmy również przygotowani technicznie i organizacyjnie na konieczność pracy zdalnej znacznie większej niż obecnie liczby pracowników.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: