Plus rozpędził HSDPA do 41,4 Mb/s

Newsy
Żródło: Plus
Opinie: 5

Polkomtel zakończył we Wrocławiu testy technologii HSPA+ pozwalającej na uzyskanie prędkości transmisji danych do 42 Mb/s. Tak szybkie przepływności są dostępne obecnie na prawie 30 stacjach o największym ruchu transmisji danych w stolicy Dolnego Śląska.

Dzięki szybszej transmisji danych użytkownicy sieci będą mieli zapewniony swobodny dostęp do superszybkiej mobilnej sieci szerokopasmowej oraz najnowszych i najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych. Zwiększenie prędkości i skrócenie czasu odpowiedzi w sieci (tzw. ping-ów) umożliwia ponadto korzystanie w ruchu z aplikacji internetowych takich jak gry online oraz wideo HD.

W zakończonych w czerwcu testach uzyskano prędkość pobierania danych z sieci nawet do 41,4 Mb/s. Technologia HSPA+ 42 Mb/s zwiększa pojemność sieci, czasy pobierania danych skracają się dwukrotnie, a sieć została skonfigurowana do obsługiwania dwa razy większej liczby użytkowników w stosunku do parametrów osiąganych przed rozpoczęciem testów.

Wprowadzanie przez operatora sieci Plus technologii HSPA+ 42 Mb/s jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na mobilny internet szerokopasmowy. Choć technologia na sieci pilotażowej we Wrocławiu jest już dostępna komercyjne, to użytkownicy będą mogli z niej w pełni korzystać dopiero po pojawieniu się modemów HSPA+ 42 Mb/s, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Obecnie w zasięgu mobilnego internetu iPlus znajduje się ponad 99% populacji naszego kraju. Z szybkiego mobilnego dostępu do internetu w sieci Plus z prędkością do 7,2 Mb/s mogą korzystać mieszkańcy ponad 1800 miejscowości na terenach gmin zamieszkanych przez blisko 60% ludności Polski. Dzięki wdrożonej w grudniu 2009 technologii HSPA+ w standardzie do 21 Mb/s, w iPlusie można osiągać znacznie większe prędkości transmisji danych. HSPA+ dostępna jest w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, Toruniu, Bytomiu, Elblągu, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Kwidzynie, Policach, Sosnowcu, Tychach oraz Władysławowie.

Dostawcą sprzętu HSPA+ 42 Mb/s jest firma Ericsson.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  nik pisze: 2010-07-08 14:40
  nie ma lepszego internetu niż iplus, wróciłem właśnie z urlopu i tylko iplus tam działał inni co zabrali swoje bezprzewodowe internety nie mogli odpalić a ja korzystałem normalnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2010-07-08 14:41
  No ładnie Cyfry cyframi. W przypadku 7,2Mbps realną prędkością jest ok. 2Mbps. W takim razie na 41 pewnie ok. 10Mbps a to już jest bardzo dobrze jak na mobliny net. Do tego muszą oczywiście się zmienić jeszcze limity danych, bo z obecnymi nawet największymi to raczej trudno będzie mobilnie poszaleć
  0
 • Users Avatars Mini
  sir-galant pisze: 2010-07-08 21:52
  Po co komu taka prędkość skoro są limity?
  0
 • Users Avatars Mini
  nut pisze: 2010-07-09 13:43
  w iplusie jest 37 GB w dzien + 100 GB w w nocy... a to malo? mi wystarcza :)
  0
 • Users Avatars Mini
  manek pisze: 2010-07-09 17:04
  bardzo dobra prędkość. co by nie gadac, plus jest najszybszy, zarowno pod katem mobilnego netu, jak i oferty!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: