Polski Samsung zrobił grę na Robloxie

Newsy
Opinie: 0
Polski Samsung zrobił grę na Robloxie

Stacja Galaxy to gra edukacyjna stworzona we współpracy z nauczycielami na platformie Roblox.

Jest to element programu edukacyjnego Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci.

Program skierowany jest do dzieci w wieku 7-9 lat, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Zasięg programu obejmuje całą Polskę, oferując szkolenia zarówno stacjonarne, jak i online.

Celem programu, jest budowanie świadomości na temat bezpieczeństwa w sieci.

Dzieci w grze zdobywają wiedzę na temat zagrożeń online, takich jak spam, scam, fejk czy clickbait. Poznają obowiązującą w sieci netykietę i dowiedzą się jak tworzyć silne hasła, rozpoznawać bezpieczne strony czy godne zaufania aplikacje.

Za projekt odpowiada Marta Trojanowska, Senior Marketing Manager w Samsung Electronics Polska.

Roblox to platforma do tworzenia gier online, która łączy twórców i graczy z całego świata. Każdego miesiąca korzysta z niej 4,5 miliona użytkowników. Ok 25% graczy na platformie Roblox stanowią dzieci do 9 r.ż., a dostępne na platformie treści dostosowane są do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasyfikacja wiekowa PEGI 7).

Szkoły podstawowe z całej Polski mogą zgłaszać się do aktywnego udziału w programie do 31 marca 2024 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

W ramach programu, szkoły realizują warsztaty z dziećmi, korzystając z dedykowanych scenariuszy, a nauczyciele uczestniczą w specjalnych szkoleniach, których celem będzie wzmocnienie kompetencji w zakresie higieny cyfrowej i bezpieczeństwa w sieci.

Dziesięć najaktywniejszych szkół otrzyma nagrody w postaci wyposażenia przestrzeni klasy, na które składa się zestaw: 15 tabletów Tab S9 FE oraz interaktywny flipchart Samsung Flip 2.

Gra dostępna na platformie Roblox pod linkiem.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: