Pomiar ciśnienia krwi i EKG przy użyciu zegarków Samsunga już niebawem w Polsce

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Galaxy Watch3

Samsung ogłosił, że aplikacja Samsung Health Monitor pozwalająca użytkownikom śledzić swój stan zdrowia będzie niebawem dostępna w Polsce.

Za jej pomocą właściciele Galaxy Watch3 i Galaxy Watch Active2 będą mogli skorzystać z opcji monitorowania ciśnienia krwi i wyników EKG. W dowolnym miejscu i czasie będą więc mieli dostęp do aktualnych informacji dotyczących ich stanu zdrowia.

Aplikacja Samsung Health Monitor otrzymała oznakowanie „CE” w grudniu 2020 r., co umożliwiło rozszerzenie usługi na 28 krajów europejskich. Znakiem „CE” wyróżniane są produkty spełniające określone przez Unię Europejską wymogi w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. Teraz użytkownicy w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Islandii, Irlandii, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, Łotwie, Litwie i Słowacji oraz we Włoszech będą mogli łatwo i wygodnie korzystać z zaawansowanych opcji pomiaru ciśnienia krwi i EKG. Aplikacja została także wprowadzona w Chile, Indonezji, Serbii i ZEA, będzie więc dostępna aż w 32 nowych krajach.

Pomiar ciśnienia krwi

Smartwatche Galaxy oferują możliwość dokonania pomiaru ciśnienia za pośrednictwem aplikacji Samsung Health Monitor zapewniającej użytkownikom wgląd w ich stan zdrowia i pozwalającej im podejmować świadome decyzje dotyczące ich dobrostanu.

Po skalibrowaniu Galaxy Watch3 lub Galaxy Watch Active2 z tradycyjnym aparatem do mierzenia ciśnienia by w dowolnym miejscu i czasie zmierzyć swoje ciśnienie krwi, wystarczy wybrać opcję „Dokonaj pomiaru”. Urządzenie zrobi to, analizując falę tętna, którą śledzą specjalne czujniki. Program bada następnie relację między wartością kalibracji a zmianą ciśnienia, w efekcie czego określa wysokość ciśnienia krwi.

EKG

Funkcja EKG analizuje elektryczną aktywność serca za pośrednictwem czujnika umieszczonego w Galaxy Watch3 lub Galaxy Watch Active2. Wystarczy uruchomić aplikację Samsung Health Monitor i upewnić się, że smartwatch dobrze przylega do nadgarstka. Następnie należy oprzeć przedramię o poziomą powierzchnię i opuszkiem palca drugiej dłoni delikatnie dotknąć górnego przycisku zegarka i przytrzymać go przez 30 sek. Aplikacja zmierzy tętno i rytm serca, który sklasyfikuje następnie jako „rytm zatokowy” (normalne, regularne bicie serca) lub jako „migotanie przedsionków” (nieregularne bicie serca).

Dostępność

Aby móc wykonywać pomiar ciśnienia krwi i EKG, użytkownicy muszą mieć zainstalowaną aplikację Samsung Health Monitor zarówno na swoim Galaxy Watch3 lub Galaxy Watch Active2, jak i na smartfonie Galaxy. Aplikacja ta jest instalowana automatycznie, gdy użytkownicy aktualizują swój smartwatch Galaxy do najnowszej wersji za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable. Aplikacja przekieruje użytkowników do strony w Galaxy Store, z której mogą pobrać aplikację na smartfona.

Aktualizacja aplikacji Samsung Health Monitor będzie stopniowo udostępniana na Galaxy Watch3 i Galaxy Watch Active2 od 4 lutego. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: