Pozyskano prawie 1.5 mln nowych

Newsy
Żródło: Parkiet
Opinie: 9
Opinie: 9

Z danych publikowanych przez Polkomtel, Polską Telefonię Cyfrową oraz PTK Centertel wynika, iż w pierwszym półroczu  przybyło netto (liczba nowych po odjęciu tych, którzy zostali odłączeni od sieci) 1 482 tys. klientów sieci komórkowych, a ich liczba osiągnęła łącznie 8 236,6 tys. Wskaźnik penetracji rynku wyniósł około 21,4%. Według szacunków dziennika Parkiet, operatorzy stacjonarni pozyskali w tym samym czasie łącznie około 250 tys. abonentów. Liderem, jeśli chodzi o przyrost klientów w pierwszym półroczu, był Centertel, który pozyskał ich 544,5 tys. (PTC 514 tys., Polkomtel 423,6 tys.). Według analityków w przypadku klientów indywidualnych migracja do sieci komórkowych jest faktem i w już tym roku wskaźnik penetracji może osiągnąć 25%.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  kubus pisze: 2001-08-22 15:02
  era podawala we wczesniejszych komunikatach prasowych ze pozyskala ok 400 tys abonentow w pierwszym polroczu tego roku, cos te dane sie nie zgadzaja, wystarczy poszukac w archiwum gsmonline, byl w zeszlym tygodniu news na ten temat. a co do optymistycznych wizji w tej wiadomosci to nie przypuszczam zeby drugie polrocze mieli lepsze (penetracja rynku w granicach ok. 30%), chyba ze spadna ceny rozmow...
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2001-08-22 15:56
  Dopóki ceny rozmów będą zaporowe, dopóty ludzie nie będą kupować telefonów w celu telefonowania, tylko w celu posiadania aparatu. Ja obecnie płacę (jako osoba prywatna operatorowi stacjonarnemu ok. 200-250 zł (bez internetu, bo mam łącze stałe), a operatorowi mobilnemu 70-150 zł (w zależności od miesiąca). Gdyby operator komórkowy spuścił trochę z ceny, to zrezygnowałbym z telefonu stacjonarnego...
  0
 • Users Avatars Mini
  Karol pisze: 2001-08-22 16:16
  Zgadzam się z poprzednikiem.Ceny rozmów u operatorów komórkowych są na strasznie wysokim poziomie (bo 2-3 zł w godzinach szczytu).Gdyby pozostali przy wysokości abonamentu nawet na wysokości 40 zł a obniżyli opłaty za połączenia na ok. 50 gr/min to wielu zrezygnowałoby z telefonu stacjonarnego.Ja niestety płacę w Plusie albo 90gr. albo 1,10 zł poza godzinami szczytu (o godzinach szczytu nie wspomnę) co jest okropne.Nie rozumiem sieci komórkowych.Powinny one bardziej pójść w kierunku "zwykłego klienta" i obniżyć stawki a nie szukać tylko jeleni na płacenie abonamentu przez 2 lata.
  0
 • Users Avatars Mini
  Wascik pisze: 2001-08-22 17:27
  Panowie Karol i Szymon (!!!). Proponuje zerknąć na nowe plany taryfowe Plus GSM, a dokladnie na NON STOP. Tam macie stala oplata przez 24h (brak!!! wyszczegolnienia na pory dnia SZCZYT, POZA SZCZYTEM i NOC). Jest tylko inna oplata (niewielka roznica) do innych operatorow i do operatorow Plus GSM. Zajrzyjcie i przekonajcie sie sami!!! Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  qwe pisze: 2001-08-22 18:52
  Prawie półtora miliona frajerów!!!!!! Gratuluje jesteście wspaniali, po prostu nie wiem czy się śmiać czy płakać.
  0
 • Users Avatars Mini
  amapi3d pisze: 2001-08-22 22:01
  qwe frajerem to co najwyzej jestes ty...
  0
 • Users Avatars Mini
  antenicz (do Karola) pisze: 2001-08-22 22:53
  Racja, że jest sporo za drogo, ale wybacz - jaką masz taryfę w Plsuie, że po szczycie płacisz 0,90/1,1 zł? Bo ja mam simplusa i płacę mniej i godziny szczytu mam do 17:00, a weekendy i w nocy jeszcze teniej. Hint: kupuję tylko zdrapki z bonusem w hurtowni.
  0
 • Users Avatars Mini
  elemel pisze: 2001-08-23 16:37
  Telefon komórkowy to nie telefon stacjonarny, niestety ten pierwszy chyba będzie droższy. Jest coś co bije stacjonarnego na głowę - mobilność. A ceny - rzeczywiście powinny być niższe. No ale mam pytanie jeśli chodzi o Pre-Paida, zero abonamentu a ma się numer telefonu i wbrew pozorom koszty rozmów nie są wygórowane w porówaniu do tanich abonamentów. Ja bym chętni płacił TP SA 0 zł abonamentu i drożej za rozmowy nawet 2, 3 razy, ale nie chcą mi dać takiej mozliwości.
  0
 • Users Avatars Mini
  do elemela pisze: 2001-08-24 03:46
  do elemel: ----------------------------------------------------------------------------------UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W razie kradzieży karty tracisz numer zarówno w TakTak jak i w SImplus. Jedyna sieć która zachowuje dla Ciebie numer (o ile go uprzednio zarejestrowałeś) to Idea w usłudze POP. Więc czy rzeczywiście ma się numer telefonu jak piszesz, czy też to tylko złudzenie? Jestem zdeklarowanym erowco-pluskwiakiem ale na własnej skórze doświadczyłem padu karty SIM SIMPLUSA oraz kradzieży TAK TAKa. I wtedy kupiłem POPa którego karta spadła mi do studzienki burzowej. Tylko w tym trzecim wypadku odzyskałem numer, a ponieważ zaspokoiłem doświadczalnie swoją ciekawość, numer oddałem siostrze sam wykupiwszy abo. ================================================================================== pzdr wszystkich
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: