Pracownicy TP S.A protestują

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 5
Opinie: 5

Przeciwko redukcjom finansowym i planowanym zwolnieniom w Telekomunikacji Polskiej S.A. protestuje w czwartek w Warszawie ponad tysiąc pracowników tej firmy z całego kraju zrzeszonych w Solidarności . Krótko po godz. 9 protestujący dotarli pod Sejm. Demonstrujący domagają się od francuskiego inwestora France Telecom gwarancji zatrudnienia dla wszystkich pracowników spółki oraz dalszych w niej inwestycji. Zarzucają władzom spółki chaos w sprawach organizacyjnych, spowodowany przenoszeniem pracowników na inne stanowiska i domagają się wprowadzenia programu pomocy socjalnej. Demonstrujący niosą hasła: France Telecom - TP SA nie twój dom , Nowa TP klienta drze , Biznes importowy - droższy abonament . Protestujący mają przemieścić się pod siedzibę Ministerstwa Gospodarki, następnie delegacja protestujących uda się pod ambasadę Francji, by przeprowadzić tam niewielką pikietę.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Endriu pisze: 2001-06-28 17:34
  Pewnie, jak mnie by mieli zwolnić też bym protestował. Ale z drugiej strony wydaje mi się że faktycznie w TP SA pracuje trochę za dużo ludzi z czego przynajmniej połowa mało kompetentna. Jężeli zaś chodzi o inwestycje France Telekom to faktycznie mogli by zacząć inwestować, bo patrząc po rosnącym abonamencie to na razie tylko zarabiają.
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-06-28 19:04
  Dawno powinni pozwalniać! Jakby była zdrowa konkurencja to i płaczu przy zwolnieniach by nie było (inni by przyjęli) i tańsze rozmowy... A tak rozpacz, że zwolnienia i bezrobocie.
  0
 • Users Avatars Mini
  guma pisze: 2001-06-28 20:24
  Kto by nie płakał, jakby odcinali go od złotodajnego koryta?
  0
 • Users Avatars Mini
  algonkin pisze: 2001-06-29 12:36
  guma: ci, co będą zwolnieni, to są zwykli ludzie ze zwykłymi pensjami. Ci przy korycie - nadal przy korycie zostaną, najwyżej nieco innym. I ich w pierwszym momencie nikt posuwać nie będzie. Pzdr, Algonkin
  0
 • Users Avatars Mini
  Guma pisze: 2001-06-29 16:59
  Jak pracują ci zwykli ludzie nie będę komentował, bo każdy kto miał do czynienia z telekompromitacją polską s.a. wie. Nie żal mi ich - jaka praca takie traktowanie. Na zachodzie już 10 lat temu polecieli by na bruk. pzdr
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: