Prywatne 5G sprawdzone w studiu telewizyjnym

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Prywatne 5G sprawdzone w studiu telewizyjnym

Duńska telewizja publiczna TV 2 przeprowadziły weryfikację koncepcji wykorzystania 5G i sieci prywatnej podczas produkcji na żywo w studiu. Test wykazał, że łączność 5G może znaleźć zastosowanie w produkcji na żywo, upraszczając całą logistykę produkcji i zmniejszając liczbę kabli w infrastrukturze.

1 listopada duńska telewizja sprawdziła możliwości technologii 5G w trakcie produkcji wieczornego programu rozrywkowego „Go’ aften Live”, emitowanego ze studia w parku Tivoli Gardens w centrum Kopenhagi. W tym celu nadawca oprócz dotychczasowo używanych przewodowych kamer studyjnych wykorzystał również dwa systemy kamer Sony z technologią 5G.

W studiu utworzono sieć niepubliczną przy użyciu technologii 5G Litecore firmy Cumucore, która współpracowała z oprogramowaniem RAN firmy Node-H.

Każda z kamer została podłączona do sieci 5G za pośrednictwem prototypu niedawno zapowiedzianego urządzenia CBK-RPU7 (jednostki do produkcji zdalnej 4K/HD HEVC o bardzo małym opóźnieniu) i smartfona Xperia w roli modemu.

Urządzenie CBK-RPU7 zapewnia efektywną kompresję sygnałów pozwalającą na optymalne wykorzystanie dostępnej przepustowości 5G oraz nie ustępuje jakością obrazu kamerom podłączonym za pomocą okablowania. Do synchronizacji użyto systemu VideoIPath firmy Nevion, dzięki któremu sygnał nadawczy otrzymał wysoki priorytet w sieci 5G.

W trakcie transmisji w telewizji TV 2 zespół produkcyjny z powodzeniem wykorzystywał materiał z kamer połączonych za pomocą technologii 5G.

Morten Brandstrup, szef ds. technologii programów informacyjnych w TV 2 powiedział: Byliśmy pewni wyników testu, ale nawet nas, zaskoczyła wysoka jakość sygnałów pochodzących z kamer z technologią 5G.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: