QUALCOMM i Lucent Technologies prezentują pakietową transmisję danych w technologii UMTS

Newsy
Żródło: Lucent Technologies
Opinie: 8

QUALCOMM Incorporated oraz Lucent Technologies poinformowały o realizacji szeregu połączeń pakietowej transmisji danych w systemie trzeciej generacji UMTS.

Była to pierwsza tego rodzaju prezentacja usług pakietowego przesyłania danych w systemie UMTS, dokonana przy użyciu komercyjnie dostępnej infrastruktury i układów dla urządzeń przenośnych.


W demonstracji wykorzystano podłączony do komputera przenośnego telefon komórkowy UMTS o standardowych rozmiarach, stworzony przez QUALCOMM CDMA Technologies (QCT) i wyposażony w układ modemowy MSM5200™ Mobile Station Modem (MSM™) oraz oprogramowanie systemowe firmy QCT. Korzystając z infrastruktury UMTS Lucenta partnerzy zademonstrowali szybką transmisję strumieniową wideo, przeglądanie stron WWW oraz dostęp do sieci korporacyjnej za pośrednictwem sieci VPN, zrealizowanej w technice IP (IP VPN).Wspólne przedsięwzięcie obu firm dowodzi, że układy scalone UMTS QUALCOMM oraz infrastruktura Lucenta umożliwiają realizację pakietowej transmisji danych w technice UMTS przy wykorzystaniu urządzeń przenośnych, takich jak telefony komórkowe, podręczne komputery PDA z obsługą Internetu, bezprzewodowe karty modemowe dla komputerów przenośnych oraz inne urządzenia bezprzewodowe.

Udane połączenia transmisji danych wyznaczają nowy etap wspólnych działań QUALCOMM i Lucenta, mających na celu przyspieszenie wprowadzenia na rynek techniki UMTS. W styczniu obie firmy nawiązały szereg połączeń głosowych za pośrednictwem testowych aparatów telefonicznych dla techniki UMTS wyprodukowanych przez QUALCOMM, oraz infrastruktury UMTS Lucenta.

„QUALCOMM i Lucent zdają sobie sprawę ze znaczenia szybkiej pakietowej transmisji danych dla systemów trzeciej generacji” – powiedział Luis Pineda, wiceprezes ds. zarządzania produktami QUALCOMM CDMA Technologies. „Nasze firmy od kilku lat pracują wspólnie nad wprowadzeniem tych funkcji na rynek, a udana prezentacja raz jeszcze dowodzi naszego zaangażowania w rozwój technologii UMTS”.

„Udane połączenia pakietowej transmisji danych jeszcze silniej podkreślają wiodącą rolę Lucenta i QUALCOMM w rozwoju systemów rozpraszania widma trzeciej generacji, takich jak UMTS” – powiedział Bruce Dale, wiceprezes ds. produktów i realizacji oferty UMTS w należącej do Lucenta grupie Mobility Solutions Group. „Wspólnym wysiłkiem wprowadziliśmy na rynek technologię CDMA, teraz zaś korzystamy z ówczesnych doświadczeń, aby dostarczyć operatorom sieci komórkowych rozwiązania trzeciej generacji w systemie UMTS”.

 

 

 

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2002-07-03 19:00
  to juz nie wiem czy przyszloscia beda telefony czy lepiej sobie kupic PDA? dobrze ze bedzie wybor.
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-07-03 19:04
  pewnie telefony nie beda wygladaly jak telefony
  0
 • Users Avatars Mini
  cichy2301 pisze: 2002-07-04 00:36
  Lucent w Idei wprowadził IN. Ciekawe czy będą dalej współpracować.
  0
 • Users Avatars Mini
  dexkomrkowiec pisze: 2002-07-04 02:45
  hehe moim zdaniem idea umts wprowadzi jako pierwsza na stale tak jak w japonii do co mo czy jak to tam leci
  0
 • Users Avatars Mini
  dexkomrkowiec pisze: 2002-07-04 04:48
  co tu tak pusto???????????
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-04 09:58
  dexkomrkowiec,a ileż razy można pisać o tym samym,UMTS,w Polsce interesuje tylko paru zapaleńców na GOL-u,a zresztą wprowadzą to sie zobaczy,czy aż tak bez niej nie da się zyć,jak już tu niektórzy pisali i o zacofaniu naszych opów,co właśnie miało objawiać sie brakiem usługi UMTS,ale tak nawiasem zaprzęgnięcie do 3G podręcznych komputerówPDA z obsługą Internetu, może faktyczniepomoc w rozpowszechnieniu UMTS:P
  0
 • Users Avatars Mini
  timeport pisze: 2002-07-04 11:03
  NO I WRESZCIE ZA UMTS WZIELI SIĘMEGA PROFESJONALIŚCI , LUCENT POKAZAŁ JAK SIĘ INFRASTRUKTURE ROBI NA ODPOWIEDNIM POZIOMIE JA TAM WIEDZIAŁEM ŻE CHŁOPAKI Z LUCENTA NIE SIEDZĄ NA STOŁKACH I NIC NIE ROBIĄ!!! A SWOJĄ DROGĄ TO TAKIE INFO BARDZO POZYTYWNIE NASTRAJA PRZYNAJMNIEJ MNIE NA PRZYSZŁOŚĆ :))))))
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-09 09:45
  Tylko co nam szarym ludziom z tego UMTS-u przyjdzie! Przeciez polska itak jest na szarym koncu!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: