W 2021 r. wystartuje Region Google Cloud w Warszawie

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Dodaj opinię
Opinie: 0
Region Google Cloud w Warszawie

Jadwiga Emilewicz, wicepremier w Polskim rządzie, podała w Pulsie Biznesu, że Google planuje zainwestować w naszym kraju od 1.5 do 2 mld dolarów.

Amerykański zbuduje nowe centrum przetwarzania danych - Region Google Cloud w Warszawie.

Region chmury w Warszawie zapewni m.in. szybsze funkcjonowanie usług, co przy gigantycznych ilościach przesyłanych danych i w biznesach, gdzie szybkość obliczeń i działania systemów decyduje o zyskach lub stratach, przynosi realne oszczędności — podkreśla Magdalena Dziewguć, dyrektor rozwoju biznesu Google Cloud w Europie Środkowej i Wschodniej.

Region Google Cloud w Warszawie jest największą inwestycją na rynku infrastruktury tego typu w Polsce, przygotowujemy się do jego uruchomienia na początku 2021 r. — mówi w Pulsie Biznesu Dziewguć.

Będzie to największa w historii inwestycja Google’a w Polsce. To część projektu rozbudowy infrastruktury obliczeniowej i telekomunikacyjnej w Europie, która od 2007 r. kosztowała ponad 15 mld EUR. Centra danych i regiony Google’a działają obecnie w ośmiu krajach, Warszawa jest pierwszym z Europy Środkowej i Wschodniej. Również w Warszawie znajduje się punkt węzłowy sieci optycznej Google’a łączący huby w Tallinnie i Frankfurcie.

Region chmury będzie się składał z trzech stref dostępowych. Każda z nich to niezależna infrastruktura techniczna i software’owa, umożliwiająca niezakłóconą pracę usług cloudowych. Region Google Cloud w Warszawie będzie tego samego typu infrastrukturą, jakie funkcjonują w innych lokalizacjach w Europie i na świecie — w Zurychu, Londynie, Tokio i Los Angeles.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: