W Plusie niższe dodatkowe opłaty za roaming w UE

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

10.10 Plus obniżył dodatkowe opłaty doliczane do usług transmisji danych oraz wykonywanych i odbieranych połączeń głosowych realizowanych w roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Nadal nie będą one dotyczyły klientów, którzy korzystają z roamingu w UE przy okazji wyjazdów okazjonalnych i krótkotrwałych, ale tylko tych, którzy w przeważającym stopniu przebywają w UE lub więcej korzystają z usług w UE niż w Polsce lub poza UE.

Nowe stawki wynoszą:

  1. 0,03 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,07 zł),
  2. 0,03 zł za minutę odebranego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,05 zł),
  3. 3,73 zł za każdy GB transmisji danych (wcześniej było to 4,66 zł).

Za wiadomości SMS i MMS dalej nie są przewidziane dodatkowe opłaty.

Wprowadzone zmiany dotyczą:

  • W przypadku ofert kontraktowych – klientów, którzy od 25 maja br. zawarli umowę na usługi w ramach ofert Plus Abonament, Plus MIX, Plush ABO lub Plus dla Firm.

Podobnie jak dotychczas, nie będą oni ponosili dodatkowych opłat od razu, lecz jeśli w 30-dniowym okresie obserwacji będą więcej korzystać z usług w roamingu UE lub będą częściej przebywać w krajach UE, to wówczas dodatkowe opłaty zaczną być im doliczane.

  • W przypadku ofert na kartę - wszystkich użytkowników tych usług.

W dalszym ciągu, klienci usług na kartę korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych, otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE, a abonenci, którzy mają w Polsce pakiety internetowe z tzw. lejkiem otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w UE. W ramach powyższych pakietów, dodatkowe opłaty nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.

Opinie:

Rekomendowane: