Składaki rosną, ale pozostaną niszą w segmencie ultra-premium

Newsy
Opinie: 0
Składaki rosną, ale pozostaną niszą w segmencie ultra-premium

Counterpoint Research prognozuje, że globalny rynek składanych smartfonów w 2023 r. wzrośnie o 52% r/r do 22,7 mln sztuk.

Counterpoint twierdzi, że w bieżącym roku globalne dostawy składaków wyniosą 14,9 miliona sztuk. Skumulowane dostawy w I-III kw. 2022 r. wzrosły o 90% rdr do 9,5 mln sztuk, ale światowy wzrost dostaw ma spaść w IV kw. 2022 r. ze względu na inflację i sytuację gospodarczą.

Według analityków: „liczby są niewielkie, gdy spojrzymy na cały rynek, ale patrząc na zawsze ważny segment ultra-premium (1000 USD i więcej), widzimy, jak składany zaczyna się rozwijać. W tej kategorii udział przesyłek składanych osiągnął w tym roku dwucyfrową wartość i spodziewamy się, że w 2023 roku wzrośnie powyżej 20%.”

Na globalnym rynku składanych urządzeń w 2023 r. prawdopodobnie pojawi się silniejsza konkurencja, ponieważ oczekuje się, że więcej chińskich producentów OEM wejdzie na ten rynek. Samsung nadal będzie liderem, ale oczekuje się, że HONOR, Motorola i Xiaomi poważnie wejdą na rynek składanych smartfonów poza Chinami. Huawei, OPPO i vivo mają wprowadzić na rynek nowe składane produkty w 2023 roku. Ze względu na rosnącą konkurencję ceny mają nieznacznie spaść, bo wysokie ceny są nadal główną przeszkodą w popularyzacji urządzeń składanych.

 

Global Foldable Market Expected to Grow 52% YoY in 2023

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: