HDR10+ Adaptive w telewizorach Samsunga i na Amazon Prime Video

Newsy
Opinie: 0
HDR10+ Adaptive

Telewizory Samsung będą obsługiwały funkcję HDR10+ Adaptive, która poprawia jakość oglądanych w domu treści HDR10+ niezależnie od warunków oświetleniowych. Funkcja ta obsługuje tryb Filmmaker i dostosowuje obraz do jaśniejszych pomieszczeń. HDR10+ Adaptive zostanie wprowadzony w dostępnych wkrótce telewizorach Samsung QLED na rok 2021.

HDR jest zwykle optymalny w zaciemnionym pomieszczeniu. HDR10+ Adaptive wykorzystuje dynamiczną optymalizację „scena po scenie”, umożliwiając dostosowanie obrazu do warunków oświetleniowych każdego pomieszczenia. W efekcie widzowie mogą cieszyć się jeszcze lepszymi wrażeniami podczas oglądania treści HDR. Funkcja wykorzystuje czujnik światła w telewizorach, dzięki czemu ekran prezentuje treści zgodnie z zamierzeniami ich twórców – bez utraty szczegółów i kontrastu.

Funkcja HDR10+ Adaptive w telewizorach Samsung QLED obsługuje również tryb Filmmaker. Jest to ustawienie wyświetlania rozwijane przez Samsunga we współpracy z filmowcami, studiami i producentami elektroniki użytkowej.

Samsung umożliwi abonentom serwisu Amazon Prime Video oglądanie treści w trybie Filmmaker i z funkcją HDR10+ Adaptive.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: