Samsung mocno walczy o wejście do operatorów - teraz test Open RAN w Niemczech

Newsy
Opinie: 0
Samsung mocno walczy o wejście do operatorów - teraz test Open RAN w Niemczech

Samsung i O2 Telefónica w Niemczech wspólnie przetestują vRAN i Open RAN.

Firmy rozpoczną przeprowadzanie wstępnych testów technologii 4G i 5G vRAN i Open RAN w laboratorium w Monachium. Następnie przeprowadzą testy w komercyjnej sieci 5G w Landsberg am Lech.

"Samsung jest liderem w rozwoju vRAN i Open RAN dzięki sprawdzonemu doświadczeniu w sieciach komercyjnych na dużą skalę na wielu kontynentach" - powiedział Junehee Lee, wiceprezes wykonawczy, szef globalnej sprzedaży i marketingu, Networks Business w Samsung Electronics.

Rozwiązanie vRAN ma mieć pozytywny wpływ na automatyzację, dostępność, szybkość wdrażania usług i elastyczne sterowanie przepustowością.

Samsungowy Open RAN ma umożliwić O2 większą elastyczność i automatyzację w środowisku RAN. Zapewni również możliwość integracji wielu komponentów od różnych dostawców w jednej sieci.

W ramach współpracy Samsung dostarczy swoje oprogramowanie vRAN 4G i 5G oraz radia zgodne z Open RAN obsługujące niskie i średnie pasma, w tym radia Massive MIMO 3,5 GHz.

Do pilota ekosystemu vRAN i Open RAN dołączy także Dell Technologies (serwery Dell PowerEdge), Intel (Xeon Scalable Processor) i Wind River (platforma chmurowa).

W trakcie testów firmy będą również testować inteligentne rozwiązania do automatyzacji sieci, aby kontrolować zarządzanie cyklem życia - od wdrożenia i obsługi po konserwację - za pomocą jednego kliknięcia. Wykorzystując Service Management and Orchestration (SMO) Samsunga, które jest rozwiązaniem zgodnym z Open RAN, operatorzy komórkowi mogą przyspieszyć wdrażanie zmian w konfiguracji sieci i automatyzować wdrażanie ich w tysiącach lokalizacji sieciowych jednocześnie.

O2 Telefónica obsługuje ponad 44 miliony linii komórkowych (w tym M2M - stan na 31 grudnia 2022 r.). Spółka jest w większości własnością hiszpańskiej grupy telekomunikacyjnej Telefónica.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: