Samsung wprowadza nową nakładkę na Androida - One UI

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

W San Francisco Samsung potwierdził, że kończy prace nad wyświetlaczem Infinity Flex. Nowy elastyczny ekran ma być zastosowany za kilka miesięcy w pierwszym koreańskim składanym smartfonie.

Samsung zapowiedział także zmianę swojej nakładki na Androida - One UI.

Od przyszłego roku z Androidem P będzie dostępna nakładka One UI, która zastąpi dotychczasowy interfejs.

Główne zmiany to rebranding dotychczasowej marki Samsung Experience i dostosowanie UI do Androida 9. Aktualnie nowa nakładka w testowym smartfonie jest nadal opisana jako Samsung Experience 10.

Samsung podkreśla to, że interfejs będzie czytelniejszy, podzielony na wyraźne bloki, a obszary wyboru będą większe.

Górna część ekranu ma być do "patrzenia", a dolna do obsługi dotykowej (do interakcji). Zmiany nie będą dotyczyć całego interfejsu, ale najczęściej używanych funkcji.

Samsung wprowadzi także w One UI pełny Night Mode (ciemną wersję interfejsu).

Będą też specjalne wersje kolorystyczne UI zależne od koloru obudowy.

Beta testy One UI będą dostępne w Polsce oraz w Chinach, Francji, Niemczech, w Indiach, Południowej Korei, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz w USA.

Aby zapisać się do programu beta należy pobrać aplikację Samsung Members i następnie po zalogowaniu wybrać opcję One UI Beta Program Registration.

Po rejestracji w menu aktualizacji oprogramowania będzie dostępna nowa wersja systemu.

One UI oraz Android 9 mają być komercyjnie dostępne w styczniu 2019 r. dla smartfonów S9, S9+ oraz Note 9. Samsung potwierdza także, że One UI będzie dostępny dla serii S8.

Tak prezentuje się nowy One UI na naszym filmie:

 

 

Oczywiście One UI trafi także do Samsunga Galaxy S10, który najprawdopodobniej i zgodnie z tradycją zostanie pokazany pod koniec lutego w Barcelonie na MWC.

One UI ma być interfejsem uniwersalnym dla telefonów o dotychczasowym designie i smartfonów rozkładanych. Na starcie One UI będzie wprowadzany do najdroższych, flagowych urządzeń, a następnie ma być instalowany w całym portfolio.

Samsung w San Francisco zdradził też pierwsze informacje o swoim składanym smartfonie z wyświetlaczem Infinity Flex.

Tak jak można było przypuszczać nowy design ma ułatwiać użytkownikom „konsumpcję treści” oraz multitasking aplikacji. Aplikacje mają płynnie dostosowywać się do wyświetlacza, gdy urządzenie jest rozkładane. Będzie to wymagało oczywiście bliskiej współpracy z deweloperami, aby je dostosować do nowego UI.

W rozkładanym smartfonie One UI ma pozwalać na korzystanie z jednocześnie z trzech aktywnych aplikacji.

Na razie Samsung nie zdradził jeszcze daty premiery swojego składanego smartfonu.

Masowa produkcja ekranów elastycznych ma rozpocząć się w najbliższych miesiącach.

W czasie prezentacji w San Francisco pokazano zamaskowany prototyp z zewnętrznym ekranem oraz rozkładanym ekranem wewnątrz obudowy.

Samsung potwierdził także w SF, że zamierza w nadchodzących miesiącach wprowadzić pięć nowych języków do asystenta Bixby: brytyjski angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański. Na razie nie ma planów uruchomienia wersji polskiej.

Kolejną nowością ma być całkowicie przeprojektowany i zintegrowany sklep Galaxy Store z aplikacjami na różne platformy.

Tak prezentuje się One UI na smartfonie Samsung Galaxy S9+:

Opinie:

Rekomendowane: