Samsung uruchomił wirtualne 2G w Rumunii

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Samsung uruchomił wirtualne 2G w Rumunii

Samsung był dostawcą dla pierwszego w Europie wdrożenia rozwiązania 2G vRAN we współdzielonej otwartej sieci RAN.

W Europie 2G jest nadal używane do zastosowań takich jak usługi machine-to-machine (M2M), chociaż nowe technologie, takie jak wąskopasmowy Internet rzeczy (NB-IoT), stają się coraz bardziej powszechne.

Niedawno Samsung osiągnął w Europie znaczący kamień milowy, dostarczając rozwiązanie 2G vRAN we współdzielonej sieci komercyjnej (RAN sharing) - po raz pierwszy w branży. Przełom ten został osiągnięty dzięki współpracy z Orange i Vodafone nad ich wspólną inicjatywą Open RAN na obszarach wiejskich Rumunii.

Samsung dostarczył radia zgodne z O-RAN oraz w pełni zwirtualizowane i zdezagregowane oprogramowanie RAN obsługujące wiele RAT - 2G, 4G i 5G.

Dzięki rozwiązaniom Samsunga, Orange i Vodafone są w stanie hostować technologię wielopokoleniową na jednej platformie, co pozwala im modernizować swoje sieci, jednocześnie wspierając starsze technologie.

Komercyjny projekt pilotażowy operatorów na obszarach wiejskich Rumunii rozpoczął się od pierwszego 4G vRAN pod koniec 2023 r.. Teraz został rozszerzony o 2G vRAN. Jest to pierwszy raz, gdy 2G vRAN został w pełni zintegrowany z komercyjnym współdzielonym środowiskiem Open RAN w Europie.

W obszarach, w których 2G jest nadal używane do połączeń głosowych i Internetu rzeczy (IoT), 2G vRAN pomoże operatorom w migracji do 4G i 5G w opłacalny sposób.

Wirtualizując starzejącą się infrastrukturę 2G, aby działała na nowoczesnych platformach chmurowych, operatorzy mogą nadal dostarczać te krytyczne przypadki użycia 2G w przystępny i wydajny sposób, jednocześnie zwalniając zasoby dla sieci 4G i 5G.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: