Sawicki i Lips o aktualnej sytuacji w T-Mobile - Rozgrzewamy się, to dopiero początek

Newsy
Żródło: Newseria
Opinie: 25
Opinie: 25

Miniony rok był bardzo intensywny. Otrzymaliśmy licencję na nowe częstotliwości, dokonaliśmy dużych inwestycji w sieć, dzięki czemu zdobyliśmy „Best in test”, czyli tytuł najlepszej sieci w teście P3 w 2016 roku. Ponieśliśmy również olbrzymie nakłady na pracę z klientem, nowe produkty i nowe taryfy oraz odświeżenie komunikacji. To był rok zmian – mówi Adam Sawicki, prezes zarządu T-Mobile Polska.

 

W ubiegłym roku uzyskaliśmy nowe licencje na częstotliwości 800 i 2.600 MHz. Teraz chcemy je w bardzo szybkim tempie rozwinąć. Nie możemy sobie pozwolić na spowolnienie inwestycji, zamierzamy je raczej przyspieszyć. Chcemy szybciej pokrywać kolejne obszary kraju siecią LTE – mówi Thomas Lips, członek zarządu T-Mobile Polska.

Jesteśmy bardzo skupieni na sieci, ponieważ jest to główny czynnik generujący nasze przychody i główne narzędzie rozwoju na krajowym rynku. Poziom tegorocznych inwestycji będzie podobny, nie ma mowy o żadnym spowolnieniu. Chcemy wręcz wyodrębnić większe nakłady na sieć z całości środków inwestycyjnych, którymi dysponujemy – mówi Thomas Lips.

Nasi klienci mogą korzystać z usług głosowych także w sieci LTE. Gdy ktoś jest w ruchu albo surfuje w sieci i jednocześnie rozmawia, to radykalnie poprawia jakość dźwięku. Kolejny istotny element to VoWiFi. Nie tylko oferujemy tę usługę, lecz także zależy nam na możliwości swobodnego przełączania się z sieci WiFi do LTE i odwrotnie. To bardzo ważne z punktu widzenia komfortu użytkownika i na tym będziemy się skupiać w 2017 roku. Chcemy zwiększyć w ramach naszej sieci liczbę aparatów oferujących taką usługę – zapowiada Thomas Lips.

To był rok ciężkiej pracy zakończony sukcesami. Widzimy to w wynikach, we wzroście bazy klienckiej, która pierwszy raz od wielu kwartałów przestała spadać i zaczęła rosnąć, jak również w poziomie satysfakcji klientów – mówi Adam Sawicki.

Prezes zarządu T-Mobile Polska podkreśla, że bieżący rok będzie dla operatora równie intensywny jak poprzedni. Inwestycje w infrastrukturę i sieć będą kontynuowane na dużą skalę. Operator zamierza rozbudowywać swoją infrastrukturę w oparciu o częstotliwości, które już ma. Klienci mogą się natomiast spodziewać w tym roku nowości w ofercie i taryfach. Telekom prowadzi również zapoczątkowaną w ubiegłym roku kampanię promocyjną. Wcześniej w spotach promocyjnych telekomu wystąpili m.in. aktorzy Maja Ostaszewska i Piotr Stramowski oraz piosenkarka Natalia Nykiel. Twarzą nowej kampanii T-Mobile został Bogusław Linda, który wystąpił w spotach marki promujących ofertę prepaid.

Rozgrzewamy się, to dopiero początek. Tak jak zapowiadaliśmy, inwestycje w sieć nie zostaną zatrzymane, liczymy wręcz na przyspieszenie. Należy się spodziewać kolejnych taryf, kolejnych zaskoczeń, kolejnych odsłon naszej komunikacji, tym razem już z Bogusławem Lindą – zapowiada prezes telekomu Adam Sawicki.

Opinie:

Opinie archiwalne (25):

Komentuj

Komentarze / 25

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Japa pisze: 2017-01-30 10:12
  Samochwała w kącie stała..., cos duzo tych ochów i achów. Narazie jest tylko jakosc.
  2
 • Users Avatars Mini
  Janusz pisze: 2017-01-30 10:17
  Podczas czytania nie mogłem ze śmiechu.
  6
 • Users Avatars Mini
  żuczek pisze: 2017-01-30 10:20
  technologiczniE zawsze się worózniali, to niech sobie o tym mówia ile chca. zaczeloby mnie irytowac gdyby to play sie tak przechwalal, bo nie ma czym
  3
 • Users Avatars Mini
  Krz pisze: 2017-01-30 10:25
  A ja niemieckim firmom i produktom dziękuję.
  3
 • Users Avatars Mini
  giks pisze: 2017-01-30 10:36
  @Krz tmobile przynajmniej podatki w Polsce płaci jako jedyny z naszych operatorów
  3
 • Users Avatars Mini
  krzysiek pisze: 2017-01-30 10:48
  Rzeczywiscie jest zauwazalna poprawa w stosunku do klienta.jest jeszcze sporo do zrobienia. Abonamenty nie zwalaja z nog. Nie wszyscy potrzebuja bez limitu rozmiw esow itp. Powinna byc tansza oferta .
  3
 • Users Avatars Mini
  MreaperS pisze: 2017-01-30 10:55
  Jak się czyta te pierd...ne komentarze co poniektórych to się nie dobrze robi. Zero pojęcia na dany temat, ważne ze jest hejt. Ja korzystałem z ofert Play, Orange a teraz z T-Mobile, i uważam, że świadczą najlepszą jakość usług. Oferty teraz mają lepsze niż np. Play, który kiedyś wyznaczał trendy. TM jako jedyny operator włączył komercyjnie VoLTE oraz WIFI Calling. Jak komuś nie pasuje oferta czy jakość TM to zapraszam do Play lub Plusa i będzie wtedy zadowolony. Pozdr
  1
 • Users Avatars Mini
  Krzysztof Drawsko pisze: 2017-01-30 11:15
  Ja tylko czekam aby z nędznego Plusa uciec, najpewniej do T-mobile, podobnie jak w Play, ale najwazniejsza jest własna infrastruktura.
  0
 • Users Avatars Mini
  Japa pisze: 2017-01-30 11:19
  Mreaper. Jakby bylo tak jak piszesz to by nie musieli sie nawet reklamowac, bo mieliby pełna baze, a fakty są takie ze szoruja po dnie. Jest pusto to LTE u nich smiga az miło, ale biorąc jakas oferte, trzeba miec oczy dookola glowy a nawet jedno w d...
  0
 • Users Avatars Mini
  simono pisze: 2017-01-30 11:23
  @Japa tak pusto nie jest bo nie zapominajmy ze na infrastrukturze tmobile jedzie też bez przerwy play wiec w rzeczywistosci z lte tmobile korzysta o wiele więcej osob niz powiedzmy orange
  0
 • Users Avatars Mini
  m pisze: 2017-01-30 11:34
  Najlepsza sieć???. jestem abonentem od 2012 roku i do dnia dzisiejszego nie działa powiadomienie gdy pojawia się po włączeniu tel.
  3
 • Users Avatars Mini
  MreaperS pisze: 2017-01-30 11:42
  @Japa: A powiedz mi, która sieć komórkowa się nie reklamuje? Play ma najwięcej celebrytów na których idzie większa kasa niż na modernizację sieci. Nie chodzi tu o hejtowanie Playa, bo dzięki niemu mamy tańsze rozmowy. Chodzi tu o to, iż nie inwestują w sieć a oferta nie jest już tak atrakcyjna jak była dawniej. TM wreszcie zaczął patrzeć na to co potrzebują klienci. Play wprowadził WiFi-Calling, i chwalił się jaka to nie jest zajeb...sta sieć, bo inni nie mają. A tu nagle strzał od TM, Wifi-Calling wraz z VoLTE komercyjnie, i Play się usrał. Teraz rzecznik Playa, stwierdza że VoLTE nic nie wnosi, że lepiej mieć WiFiCalling i take tam. Ale jakby Play włączył oby dwie usługi, to zaraz w reklamach by było, najlepsza sieć, tylko u Nas VoLTE i WiFiCalling, jesteśmy najlepsi, to wszystko dla dobra klientów itp,itd. Najgorsze jest to, że my Polacy dajemy się jeszcze na to nabierać. Playa można porównać do Samsunga. Samsung też naśmiewał się z Huawei'a że jak można mieć czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy, a sami teraz w S8 będą go mieli z tyłu. Pozdr
  -1
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2017-01-30 11:47
  Simono, nie koniecznie, Play nie korzysta z LTE T-Mobile, i prawdę napisał Japa, że obecnie T-Mobile jest bodaj na 3 miejscu, jeżeli już nie na 4 bo nie dużo mu brakowało do plusa po ostatniej fali ucieczek klienteli. T-Mobile jest jak pusta świetnie wyposażona autostrada, w której jazda to czysta przyjemność, a, u innych operatorów korki i roboty drogowe co jakiś czas, tylko że na tej super autostradzie co jakiś czas są zamaskowane wilcze doły i jeszcze do tego Hans w kilku miejscach na drodze postawił pole minowe. No i teraz woła, hej polaczki chodźcie do mnie u mnie pusto i wygodnie. Sami sobie powiedzcie czy cena za tą wygodę czasami nie jest zbyt wysoka, nie bez powodu T-Mobile zarobił 15 milionów kary za oszukiwanie klientów.
  4
 • Users Avatars Mini
  Japa pisze: 2017-01-30 12:35
  Do jakosci Tm nie mam zadnych zastrzezen, chodzi mi tylko o roznego rodzaju hamskie praktyki, i jak gdzies napisalem na przekór, ze Tm ma dla kazdego klienta osobny regulamin wymyslany na bierząco.
  -1
 • Users Avatars Mini
  leonpe pisze: 2017-01-30 12:40
  @Japa odchodząc od tematu, to Tobie przydadzą się praktyki z języka polskiego i przestudiowanie słownika ortograficznego
  1
 • Users Avatars Mini
  pisze: 2017-01-30 12:51
  Wynagrodzenia celebrytów za reklamy to zaledwie kilka milionów zł na kilka lat. Powiedzmy milion na rok. Mniej-więcej idzie takie poglądowe dane znaleźć w sieci. Budowa sieci LTE to grube setki milionów, o ile nie miliard zł. Także narzekanie na celebrytów jest tu totalnie hybione. A reklama tak czy inaczej musi być emitowana.
  -1
 • Users Avatars Mini
  MreaperS pisze: 2017-01-30 13:14
  Do osoby która podszywa się pod mój nick (komentarz powyżej). Jeśli chcesz komentować post proszę to robić w swoim imieniu i na swoim nicku a nie podszywać się pod moją osobę.
  0
 • Users Avatars Mini
  Japa pisze: 2017-01-30 13:56
  leonpe. Za wszystkie byki przepraszam, chodziłem do szkoły za czasow komuny i wtedy tak mnie uczyli :)
  -2
 • Users Avatars Mini
  nihao pisze: 2017-01-30 15:13
  Pytanie do dronow z timobajl - czym sie rozni komercyjne volte od niekomercyjnego?
  0
 • Users Avatars Mini
  kmn pisze: 2017-01-30 18:09
  takich ignorantów, bezczelnych i pewnych siebie konsultantów i zadufałego prezesa w żadnej innej sieci nie spotkałem. takiej oszukańczej i niesprawiedliwej oferty dla przedłużajacych umowy nie spotkałem także u innych opów. a wszystko miało miejsce w lipcu i sierpniu 2016 r. efekt? ten pan pitoli, że pracował z klientami. właśnie przeniosłem ostatni 5 numer do innej sieci.
  1
 • Users Avatars Mini
  ciso pisze: 2017-01-30 18:53
  a co ma robic tmobile jak nie inwestowac i myslec o czyms co sie oplaci na dluzsza mete niz durna reklama czy promocja? a taki play to sieć jak krótkowidz, nie widzi tego co jest dalej
  1
 • Users Avatars Mini
  Kuba pisze: 2017-01-30 20:52
  Ja jestem naprawde zadowolony jesli o TM chodzi. Nam klientom zalezy na jakosci rozmow a to w TM akurat jest chyba najmocniejsza cecha.
  1
 • Users Avatars Mini
  ~ pisze: 2017-01-30 21:01
  ale Nam Adaś się nauczył profesjonalnie PR uprawiać. Może jak DT go wywali to zostanie politykiem?
  -3
 • Users Avatars Mini
  darek pisze: 2017-01-30 22:04
  mowcie co chcecie, ale ktora siec tyle inwestuje i rozwija swoje uslugi co tmobile? zadna, play wydaje na glupoty, a plusa na nic juz nie stac. wiec czepianie sie, zeby tylko cos powiedziec jest slabe
  1
 • Users Avatars Mini
  Tom pisze: 2017-01-31 21:31
  Panowie, chcę wam zwrócić uwagę na coś: Kierownicy z exGTS-u, nie nadają się do tej roboty. O ile kadra T-M PL się odświerzyła i ci co zostali wnoszą wartość do firmy tak pracownicy exGTS mentalnie pozostali tam gdzie byli 4 lata temu. Kolejna sprawa: ankiety pracownicze. Po co je robić? Nie są do końca anonimowe bo można zidentyfikować zespół. Kierownicy zmuszają do wypełniania ankiet, na koniec kadry omawiają wyniki wymuszając na kierownikach ręczne sterowanie odpowiedziami żeby było zielono. To nie ma sensu...
  0

Rekomendowane: