Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega filmem przed sextingiem

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega filmem przed sextingiem

Sextingowi poświęcona jest kolejna odsłona kampanii Nie zagub dziecka w sieci, realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.

 

Termin powstał z połączenia słów sex i texting. Początkowo odnosił się jedynie do wysyłania erotycznych wiadomości SMS. Rozwój technologii  sprawił, że został rozszerzony o komunikatory, aplikacje i inne internetowe narzędzia.

 

W środę odbyła się premiera poradnika dla rodziców „Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i ryzykowane zachowania online”, który opracowała ekspertka NASK – Anna Kwaśnik.

 

Spotkanie było połączone z premierą najnowszego filmu youtubera Reżysera Życia, który został zaproszony przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK do współpracy w ramach kampanii. W filmie wystąpili Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał.

 

Jeśli nasze dziecko rozesłało lub udostępniło czyjeś intymne zdjęcia lub filmy, to od rodzica w dużym stopniu zależy, jak ta sytuacja się rozwinie. Przede wszystkim powinniśmy zachować spokój i postarać się porozmawiać z dzieckiem o tym, co się stało – radziła Anna Kwaśnik z NASK. – Ustalmy, jakie motywy kierowały naszym dzieckiem i z jakiego powodu rozpowszechniło te materiały. Pamiętajmy o tym, aby nie usprawiedliwiać poczynań dziecka w sieci, a pomóc mu we wzięciu na siebie odpowiedzialności za jego zachowanie – dodała ekspertka.

Rodzice powinni ustalić z dzieckiem, gdzie umieściło zdjęcia lub filmy i wspólnie je usunąć. Konieczna jest także rozmowa, w jaki sposób przeprosić ofiarę i naprawić swoje błędy.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: