ŠKODA wprowadza Traffication

Newsy
Opinie: 0
ŠKODA AUTO wprowadza innowacyjną aplikację Traffication do systemów Infotainment

Do systemów Infotainment ŠKODY dołączyła właśnie nowa aplikacja Traffication. Zwiększa ona bezpieczeństwo kierowców, ostrzegając ich o zagrożeniach drogowych, takich jak unieruchomione pojazdy. Ponadto aplikacja ostrzeże przed wjechaniem na autostradę pod prąd. Aplikację Traffication, która po raz pierwszy pojawiła się w ŠKODZIE SUPERB, można teraz łatwo pobrać i zainstalować w modelach SCALA, KAMIQ, KAROQ i KODIAQ, pod warunkiem, że pojazdy są wyposażone w najnowsze systemy Infotainment trzeciej generacji. W ciągu roku aplikacja będzie dostępna dla kolejnych modeli ŠKODY, a marka stopniowo poszerzy zakres jej funkcji.

Po zainstalowaniu aplikacja działa w tle, ale gdy na zbliżającym się odcinku drogi pojawia się zagrożenie, aplikacja natychmiast wyświetla ostrzeżenia na centralnym wyświetlaczu Infotainment, które ostrzegają przed omyłkowym wjechaniem na autostradę pod prąd. Wczesne ostrzeżenie jest również wyświetlane, gdy system wykryje na drodze unieruchomione pojazdy z włączonymi światłami awaryjnymi. Aby na wyświetlaczu centralnym pojawił się stosowny komunikat ostrzegawczy, te samochody również muszą być wyposażone w aplikację Traffication. W przyszłości ostrzeżenia będą wysyłane ze wszystkich nowych pojazdów ŠKODY wyposażonych w systemy oparte na modułowej platformie Infotainment od trzeciej generacji wzwyż.

Integracja ostrzeżeń przed jazdą pod prąd jest wynikiem długotrwałej współpracy między ŠKODĄ i firmą Bosch. Oparty na chmurze system ostrzegania kierowcy o niewłaściwym kierunku jazdy Bosch jest dostępny jako aplikacja na smartfony od 2018 roku i obecnie oferuje go 25 partnerów w Europie.

W ciągu roku ŠKODA doda kolejne funkcje do aplikacji Traffication. W trzecim kwartale będą one obejmować komunikaty o pogodzie i warunkach drogowych oraz możliwość głośnego odczytywania powiadomień przez system. Ponadto kierowcy będą mogli sami zgłaszać zagrożenia. W przygotowaniu są również dodatkowe rodzaje powiadomień i informacji wysyłanych z wyprzedzeniem, które będą dotyczyć często użytkowanych przez kierowców tras. Ich ukończenie jest zaplanowane na czwarty kwartał 2021 roku.

W przyszłym roku Skoda planuje zintegrować aplikację z systemem C2X (Car-to-X), który będzie mógł komunikować się bezpośrednio z innymi samochodami i infrastrukturą drogową znajdującą się w pobliżu. Umożliwi to natychmiastowe otrzymywanie powiadomień z inteligentnych systemów miejskich lub ostrzeżeń z pobliskich pojazdów ratowniczych.

Instalacja aplikacji to bardzo prosty proces, który można wykonać z poziomu pojazdu, za pośrednictwem sklepu. Aplikacja jest bezpłatna przez pół roku. Dalsze użytkowanie wiąże się z niewielką opłatą roczną. Traffication jest dostępna dla pojazdów wyposażonych w najnowsze systemy Infotainment. Aplikacja zachowuje kompatybilność z systemem Columbus w modelach ŠKODA SUPERB, KODIAQ i KAROQ oraz z systemem Amundsen w modelach KAMIQ i SCALA. W trzecim kwartale 2021 roku planowane jest dodanie systemu Amundsen w modelu FABIA i systemu Columbus w modelu OCTAVIA. Wszystkie inne modele ŠKODY wyposażone w systemy Infotainment od trzeciej generacji wzwyż, w tym ENYAQ iV z czwartą generacją systemów multimedialnych, zostaną uzupełnione o Traffication w czwartym kwartale 2021 roku. Aktualnie aplikacja jest dostępna w 22 europejskich krajach: Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Islandii, Irlandii, Łotwie, Liechtensteinie, Litwie, Luksemburgu, Monako, Holandii, Norwegii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: