Skype 5.0

Newsy
Żródło: Skype
Opinie: 1

Skype wprowadza nową wersji swojego komunikatora - Skype 5.0.

Co nowego w Skype 5.0?

  • Zintegrowanie popularnego serwisu społecznościowego Facebook z funkcją Phonebook w Skype

  • Nowy wygląd komunikatora

  • Użytkownicy Skype mogą rozmawiać z jeszcze większą liczbą osób w ramach funkcji grupowych połączeń wideo, która jest dostępna w wersji beta programu

Integracja Skype z serwisem Facebook sprawia, że używanie komunikatora jeszcze bardziej sprzyja kontaktom z najbliższymi. Po raz pierwszy użytkownicy Skype za pośrednictwem programu mogą na bieżąco śledzić, co dzieje się na Facebooku, w tym dodawać komentarze i znaczniki „Lubię to" na profilach znajomych lub publikujących wypowiedzi na „Tablicy” (ang.wall). Funkcja Phonebook oferuje możliwość dzwonienia i wysyłania SMS-ów do znajomych z Facebooka za pośrednictwem telefonu komórkowego lub stacjonarnego – wystarczy do tego zaledwie kilka kliknięć. Jeśli znajomy z Facebooka korzysta również ze Skype, można z nim bezpłatnie rozmawiać, wykonując połączenie w ramach sieci Skype.

Dbając o wysoką jakość połączeń, Skype 5.0 wprowadza funkcję „automatycznego przywracania rozmowy”, co pozwoli użytkownikom szybko ponowić rozmowę przerwaną w wskutek problemów z połączeniem. Ponadto, jakość przekazu audio i wideo w trakcie połączeń jest monitorowana, a użytkownik na bieżąco uzyskuje pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Nowa usługa Skype Home pełni rolę panelu kontrolnego, dostarczając wiadomości o nastroju znajomych z listy kontaktów. Pomaga również w pełni wykorzystać możliwości komunikatora dzięki instrukcji poświęconej wielu zagadnieniom - od wykonania połączenia wideo, aż po zarejestrowanie się w usłudze przesyłania powiadomień.

W pierwszej połowie 2010r. czas przeznaczony na rozmowy wideo stanowił ok. 40% wszystkich wykonanych połączeń w ramach sieci Skype. Osoby, które ściągną nową wersję komunikatora, otrzymają darmowy, próbny dostęp do usługi grupowych połączeń wideo w wersji beta. Szybki podgląd umożliwia łatwe śledzenie konwersacji, przełączając widok na osobę, która aktualnie mówi. Dzięki wprowadzeniu oczekiwanej usługi – rodzina, znajomi i koledzy z pracy mogą wygodniej kontaktować się ze sobą, pomimo dzielącej ich odległości.

Użytkownicy Skype spędzili średnio 520 mln minut dziennie na rozmowach wykonując bezpłatne połączenia w ramach sieci lub dzwoniąc na inny telefon za bardzo niską stawkę. W nowej wersji programu uproszczono interfejs, dzięki czemu komunikowanie się jest skutecznniejsze. Nawiązując połączenie głosowe lub wideo użytkownicy odczują wyższy komfort rozmowy dzięki redukcji czynników odwracających uwagę. Szybsze jest wyszukiwanie kontaktów za pomocą obrazków i avatarów wyświetlanych obok nazw innych użytkowników wraz z wpisami określającymi nastrój danej osoby.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: