Solorz chce współpracować z Plusem, analitycy nie zrozumieli umowy z Mobyland

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 2

Zygmunt Solorz-Żak podtrzymuje zainteresowanie przejęciem wraz z partnerami Polkomtela, gdyby pojawiła się oferta sprzedaży telekomu. W przypadku powodzenia transakcji, biznesmen rozważyłby propozycję wprowadzenia operatora sieci Plus na warszawską giełdę. "Jeśli byłaby taka możliwość, to na pewno dążyłbym do upublicznienia Polkomtela" - dodał Solorz. "Bez względu na to, czy dojdzie do sprzedaży Polkomtela, na pewno współpraca, moim zdaniem, byłaby korzystna zarówno dla Polkomtela, jak i projektów telekomunikacyjnych, w które jestem zaangażowany" - powiedział. "Wydaje mi się, że po informacji o umowie pomiędzy PTC i Centertelem, Polkomtel powinien zdecydować się na jakiś ruch, gdyż w innym przypadku ryzykuje pozostanie samotnie w tyle" - powiedział agencji PAP Solorz-Żak.

Solorz-Żak zaznaczył, że nie zamierza spowalniać inwestycji w infrastrukturę telekomunikacyjną, czekając na rozstrzygnięcia dotyczące Polkomtela. "Inwestycje w budowę sieci, co naturalne, z powodu zimy nieco zwolniły, ale wiosną znów nabiorą tempa. Ten proces nieustannie się toczy. Obecnie działa kilkaset stacji bazowych" - powiedział. "Tak, czy inaczej sieć jest budowana. Jeśli nie uda się inwestycja związana z Polkomtelem, to i tak cały czas będzie rozwijana nasza sieć. Rozmawiamy o współpracy z różnymi operatorami telekomunikacyjnymi. Chcemy udostępnić sieć LTE wszystkim, którzy są zainteresowani" - powiedział.

Solorz ocenił także w wywiadzie dla PAP ostatnie publikacje o umowie CP z Mobyland:

"Trudno zgodzić się z krytycznymi uwagami niektórych analityków dotyczącymi ceny. Wydaje mi się, że pomylono rzeczywiście wykorzystane MB z tymi oferowanymi. Chodzi o to, że rzeczywiste zużycie pakietów np. 10 GB wynosi obecnie na rynku średnio od 30 do 60 proc. W hurcie płaci się tylko za rzeczywiście wykorzystanie MB. Moim zdaniem, Cyfrowy Polsat zawarł bardzo korzystną umowę. Analiza rynku, w której bierze się pod uwagę zarówno ceny, jak i stopień wykorzystania poszczególnych pojemności, wskazuje, że cena zakupu 1 MB przez CP jest obecnie najkorzystniejsza na rynku" - powiedział Solorz-Żak.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2010-12-31 00:25
  to jest Koleś..plus wiele zrobic nie może bez lte wiec w zasadzie są skazani na infrę od hurtownika.jak patrzę na mapkę zasiegu cp to z tych słów powinno wynikac ze w 2011 będzie o wiele lepiej
  0
 • Users Avatars Mini
  Max pisze: 2011-01-04 12:19
  E tam, na razie to sieć buduje się jak krew z nosa. Oznacza to, że Solorz sam w sobie mało ma kasy na takie zabawy. Na razie jest mistrzem operacji księgowych, audytowania wszelakich firm i trąbieniu przez własne media o sobie i swoich rzekomych sukcesach. Więcej dymu niż ognia... Ja bym był ostrożny...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: