SpeedTest.pl przetestował 5G T-Mobile w Warszawie

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
SpeedTest.pl przetestował 5G T-Mobile w Warszawie

SpeedTest.pl opublikował swoje testy przeprowadzone w komercyjnej sieci 5G T-Mobile w Warszawie. 

Testy odbyły się w drugiej połowie czerwca, korzystając z telefonu LG V60 ThinQ 5G, komercyjnej karty SIM i aplikacji Speed Test Light.

Większość testów zrealizowaliśmy w lewobrzeżnej części miasta, wykonując łącznie 320 pomiarów ze stwierdzoną transmisją przez warstwę radiową 5G. Zdarzały się również sytuacje, w których aplikacja wykrywała sieć LTE, a smartfon z systemem Android wyświetlał ikonę 5G. Urządzenie przesyła wtedy dane poprzez LTE, znajdując się w zasięgu stacji bazowej wspierającej 5G.

Z przeprowadzonych testów wynika, że średnia prędkość pobierania danych w sieci 5G T-Mobile w Warszawie wynosi 72 Mb/s, a maksymalne wartości przekraczają 300 Mb/s.

Dla porównania średnia prędkość pobierania danych osiągana na podobnej klasy urządzeniach LTE (minimum 3 CC, MIMO 4×4, 256 QAM) pracujących w sieci T-Mobile w Warszawie wyniosła w ostatnim miesiącu 63 Mb/s.

Poniższa mapa przedstawia miejsca wykonywania testów.

Należy zaznaczyć, że równolegle obserwujemy przyrost liczby testów 5G wykonywanych przez użytkowników naszych aplikacji, co w niedługim czasie powinno pozwolić na przedstawienie szerszego raportu z pomiarów sieci piątej generacji w Polsce.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: