Sprzęt Siemensa powinien znacznie obniżyć koszty operatorów

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 14

Siemens Information and Communication Networks (ICN), wykorzystując metody i badania firmy Gartner Group obliczył korzyści płynące z zastosowania swych rozwiązań do budowy sieci następnej generacji (komutacja NextGen Switching z wykorzystaniem rozwiązań Surpass oraz dostęp NextGen Access) w różnych modelach biznesowych operatorów. Badanie wykazało, że użytkownicy tych rozwiązań mogą spodziewać się szybszej amortyzacji, sprawniejszego przepływu gotówki i zwiększonej sprzedaży:
1) Inwestycja w migrację z tradycyjnej technologii komutacji do technologii NextGen Trunking z wykorzystaniem rozwiązań Surpass może zostać zamortyzowana w ciągu dwóch lat.
- Wprowadzenie do tradycyjnych sieci głosowych urządzeń Surpass hiQ Softswitch i bram Gateway hiG wraz z aplikacjami NextGen, takimi jak przesyłanie wiadomości, usługi katalogowe, połączenia konferencyjne oraz IP Centrex lub Call Control, może zwiększyć sprzedaż o 20%.
- Wymiana technologii TDM na technologię komutacji NextGen z wykorzystaniem rozwiązań Surpass może spowodować obniżenie kosztów operacyjnych nawet o 70%.
2) W dziedzinie dostępu szerokopasmowego wykorzystanie rozwiązań dostępowych NextGen (takich jak VDSL i SHDSL w aplikacjach multimedialnych) wpływa na świadczenie lepszych usług i może w ciągu 10 lat podwoić przepływ gotówki, zwiększając obecną wartość netto (net present value - NPV) o 50%.
3) Wydatki na modernizację dotychczasowej sieci SDH i jej integrację z usługami Ethernet sieci rozległej mogą zwrócić się już po trzech miesiącach dzięki połączeniu różnych strumieni ruchu i przesyłaniu ich za pomocą jednej sieci szkieletowej.

Celem Siemensa jest zajęcie pierwszej pozycji na rynku rozwiązań do konwergencji w sieciach następnej generacji (NGN). 
Roczne wydatki na prace badawczo-rozwojowe w zakresie sieci następnej generacji wynoszą obecnie ok. 2 miliardy EUR. Tylko w bieżącym roku podatkowym ok. 260 milionów EUR zostanie przeznaczonych na rozwijanie technologii Surpass wykorzystywanej w sieciach telekomunikacyjnych nastepnej generacji. W najbliższych latach Siemens zamierza wydać kolejne setki milionów EUR na badania i rozwój w celu rozszerzenia i skonsolidowania pierwszej pozycji na rynku rozwiązań optycznych nowej generacji (Next Generation Optics). Według Siemensa, technologie optyczne są bardzo ważne i będą stanowiły podstawę sieci następnej generacji.

Opinie:

Opinie archiwalne (14):

Komentuj

Komentarze / 14

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: