Startują testy tymczasowych stacji bazowych - można się zgłaszać do T-Mobile

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Startują testy tymczasowych stacji bazowych - można się zgłaszać do T-Mobile

Deutsche Telekom zaprezentował w Kolonii prototyp tymczasowej stacji bazowej Cell tower to go.

Kompaktowy maszt będzie zapewniał łączność 5G na głównej scenie eventu Digital X, który od paru lat odbywa się w tym mieście.

Taki maszt ma być w przyszłości tymczasowym rozwiązaniem łączności mobilnej dla siedzib firm, dużych placów budowy i koncertów.

Kontener można zintegrować z kampusowymi sieciami 5G dla klientów biznesowych

Niemieckie firmy mogą testować ten prototyp za darmo.

Masz jest znacznie mniejszy i lżejszy niż dostępne wcześniej tymczasowe nadajniki. Cały technologia radiowa mieści się w kompaktowym kontenerze (długość: 1,6 metra, szerokość: 2 metry, wysokość: 2,6 metra). Mobilny maszt oszczędza miejsce i jest łatwy w transporcie. Może być skonfigurowany przez jedną osobę w mniej niż godzinę - i jest od razu gotowy do użycia.

System obsługuje 5G i LTE, a anteny można wysunąć na wysokość ośmiu metrów.

Mikrokontener można podłączyć do lokalnego źródła zasilania lub innego mobilnego źródła energii. Połączenie z siecią szkieletową jest możliwe zarówno za pośrednictwem światłowodu, jak i radiolinii.

Od listopada firmy mogą bezpłatnie testować stację przez okres do sześciu tygodni. Do testu dostępnych jest łącznie dziesięć systemów. Pilotaż potrwa od 1 listopada 2023 r. do 31 marca 2024 r.

Sama Kolonia jest jednym z najlepiej pokrytych 5G miast Deutsche Telekom, szczególnie na częstotliwości 3,6 GHz. Około 340 szybkich anten 5G zapewnia już prędkości pobierania do 1 gigabita na sekundę.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: