Cyfrowy Polsat zwiększył zasięg swojej sieci fiber

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Fiberhost udostępni swoją sieć Grupie Cyfrowy Polsat

Fiberhost i Netia podpisały umowę na korzystanie z otwartej sieci światłowodowej. Na jej mocy swoje usługi na sieci Fiberhost oferować będą spółki z Grupy Cyfrowy Polsat.

Umowa przewiduje możliwość świadczenia przez spółki Grupy Cyfrowy Polsat usług na wszystkich otwartych sieciach, które zostały wybudowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz inwestycji własnych INEA. Dzięki temu spółki z Grupy Polsat dotrą ze swoimi usługami docelowo do miliona dwustu tysięcy gospodarstw domowych w kraju.

Współdzielenie infrastruktury dostępowej, zwłaszcza na terenach słabiej zurbanizowanych, jest w naszym przekonaniu znakomitym sposobem zapewnienia milionom polskich gospodarstw domowych - z których znaczna część korzysta z licznych usług Grupy Cyfrowy Polsat - jeszcze bogatszej oferty zintegrowanej na najwyższym poziomie i po przystępnych cenach. Cieszę się, że to właśnie Netia jest dla Grupy Polsat centrum kompetencyjnym w zakresie usług światłowodowych, dostarczając docelowo najwyższej jakości usługi nie tylko na własnej sieci, ale też sieciach innych, otwartych na współpracę operatorów infrastrukturalnych – powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Netia S.A.

Wraz z umowami na korzystanie z otwartych sieci światłowodowych Fiberhost zawarta została także umowa na partnerstwo techniczne.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: