Orange ma kolejną umowę z Ineą - większy zasięg fiber w Poznaniu i okolicach

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Orange porozumiał się z Ineą w sprawie wykorzystania należącej do niej sieci światłowodowej.

Pomarańczowy internet światłowodowy wkrótce dotrze do kolejnych 40 tys. domostw w Wielkopolsce.

Docelowo współpraca obejmie 150 tys. gospodarstw domowych (w oparciu o bitstream access)

Usługa będzie dostępna dla pierwszych klientów przed końcem wakacji.

Większość gospodarstw domowych objętych zasięgiem to budynki jednorodzinne.

Dzięki umowie z oferty Orange będą mogli skorzystać mieszkańcy poznańskich dzielnic: Grunwald, Jeżyce, Nowe Miasto, Stare Miasto, osiedla Smochowice oraz okolicznych miejscowości, m.in. Dąbrówki, Swarzędza, Lubonia, Przeźmierowa, czy Suchego Lasu.

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Orange Polska i Inea, zasięg współpracy będzie w najbliższych miesiącach rozszerzany o kolejne obszary, by do końca 2019 roku objąć ok. 370 tys. gospodarstw domowych, w tym ok. 150 tys. w modelu hurtowego dostępu do internetu BSA (ang. bitstream access).

Umowa, dotycząca współpracy w zakresie świadczenia usługi szerokopasmowego dostępu telekomunikacyjnego (BSA) do lokalnej pętli abonenckiej wykonanej w technologii „światłowód do domu”, jest rozszerzeniem dotychczasowej współpracy pomiędzy operatorami opartej na udostępnianiu pętli abonenckiej (ang. local loop unbundling - LLU).

Uzgodnione zINEĄ warunki współpracy zakładają, że Orange będzie płacić jedynie za wykorzystywaną infrastrukturę, a koszty będą zależne od liczby aktywnych klientów.

Współpraca z ponad 20 operatorami, takimi jak Inea, pomaga nam szybciej docierać do nowych grup klientów, bez niepotrzebnego dublowania infrastruktury. To zdecydowanie bardziej efektywne podejście – mówi Tomasz Kowal, dyrektor rozwoju współpracy regionalnej w Orange Polska.

Obecnie w zasięgu sieci światłowodowej Orange Polska znajduje się blisko 3 mln gospodarstw domowych w całej Polsce. W I połowie tego roku sieć światłowodowa Orange dotarła do blisko pół miliona domów i mieszkań.

Celem Orange jest objęcie zasięgiem światłowodu 5 mln domów mieszkań i biur do 2020 roku.

Opinie:

Rekomendowane: