Orange pozyskał w lipcu 14 tys. nowych klientów światłowodu

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Orange pochwalił się, że w ciągu ostatniego roku liczba klientów korzystających z oferty światłowodowej podwoiła się i właśnie przekroczyła 300 tys. Na koniec czerwca z FTTH korzystało 286 tys. klientów. Przez lipiec udało się więc pozyskać kolejne 14 tys. klientów.

3 mln gospodarstw domowych jest aktualnie w zasięgu internetu światłowodowego.

(...) ponad 80% klientów, którzy decydują się na internet światłowodowy, przychodzi do nas od konkurencji. Po trzecim roku naszego programu inwestycyjnego 10% domów i firm będących w zasięgu światłowodów stało się naszymi klientami. (...) - powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Liczba klientów Orange Światłowód w drugim kwartale br. wzrosła o 39 tys., a w ciągu 8 miesięcy ofertę wybrało 100 tys. klientów.

Najwięcej klientów jest w Warszawie (55 tys.), Wrocławiu (21 tys.) i Krakowie (18 tys.).

Inwestycje światłowodowe prowadzone są w 116 miastach w całym kraju.

W 34 miastach ze światłowodu może korzystać ponad połowa gospodarstw domowych. Największy zasięg jest w Lublinie, Olsztynie, Elblągu, Słupsku i Opolu.

Blisko połowa inwestycji w I półroczu br. realizowana była w małych i średnich miastach. Coraz częściej docierają one także do domów jednorodzinnych. W tym roku ma ich być co najmniej 10 %.

W zasięgu znajdzie się docelowo 5 mln gospodarstw domowych. Firma przeznaczy na ten cel do 4 mld zł w latach 2016 - 2020.

Sieć docelowo ma być wypełniona w około 25% (tak nieoficjalnie zakładają plany). Oznacza to, że Orange chce mieć 1.25 mln klientów światłowodu. Koszt budowy sieci dla jednego klienta bez uwzględnienia wydatków marketingowych i sprzedażowych to więc średnio 3200 zł. Koszty te różnią się znacznie pomiędzy blokami mieszkalnymi, a domkami jednorodzinnymi. Średnie koszty  budowy infrastruktury spadną, jeśli Orange wpuści do swojej sieci kolejne podmioty pozyskujące własnych klientów FTTH (pierwszy jest T-Mobile).

Opinie:

Rekomendowane: