Canalys o smartfonach: to był najgorszy III kw. od 2014 r.

Newsy
Opinie: 0
Canalys: Global smartphone market fell 9% as consumers trim spending

Firma Canalys twierdzi, że w III kw. światowy rynek smartfonów odnotował w tym roku trzeci z rzędu spadek, spadając o 9% rok do roku, co oznacza najgorszy trzeci kwartał od 2014 r.

Na razie znane są tylko wstępne estymacje wyników. Według Canalys, Samsung utrzymał swoją wiodącą pozycję z 22% udziałem w rynku dzięki intensywnym promocjom mającym na celu zmniejszenie zapasów w kanale.

Apple był jedynym sprzedawcą w pierwszej piątce, który odnotował wzrost, poprawiając swoją pozycję rynkową z 18% udziałem w czasie spowolnienia rynkowego dzięki stosunkowo odpornemu popytowi na iPhone'y.

Xiaomi, OPPO i vivo nadal ostrożnie podchodziły do ​​ekspansji zagranicznej, biorąc pod uwagę niepewność na rynku krajowym, zachowując odpowiednio 14%, 10% i 9% udziałów w rynku światowym.

Według analityków, wchodząc w sezon wyprzedaży, konsumenci, którzy opóźniają zakupy, będą oczekiwać dużych rabatów i promocji na pakiety, a także znacznych obniżek cen na urządzenia starszej generacji. W porównaniu z okresem silnego popytu z poprzedniego roku, w czwartym kwartale 2022 r. spodziewana jest powolna, ale stabilna, świąteczna wyprzedaż. Jednak będzie zbyt wcześnie, aby nadchodzący czwarty kwartał był prawdziwym punktem zwrotnym ożywienia rynku.

Wstępny obraz rynku smartfonów Canalys: III kwartał 2022 r.

Vendor

Q3 2021 market share

Q3 2022 market share

Samsung 

21%

22%

Apple

15%

18%

Xiaomi

14%

14%

OPPO

11%

10%

vivo

11%

9%

Others

28%

27%

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: