Szef HR odchodzi z Grupy TP

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 4

Telekomunikacja Polska poinformowała o rezygnacji Jacka Kałłaura z funkcji członka zarządu TP ds. zasobów ludzkich. W wyniku tej rezygnacji mandat wygaśnie na koniec dnia poprzedzającego najbliższe posiedzenie Rady Nadzorczej TP. W chwili obecnej termin najbliższego posiedzenia Rady Nadzorczej nie jest jeszcze znany.

Jacek Kałłaur (ur. w 1959 roku) ukończył studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (1979), a następnie na Wydziale Zarządzania tego Uniwersytetu (1981).

W swojej karierze zawodowej Kałłaur pracował m. in. w PHZ Polservice, w tym w latach 1987 – 1991 w biurze tej firmy w Algierii, gdzie był odpowiedzialny za realizację umowy o współpracy naukowo-technicznej między Polską a Algierią. Po powrocie do Polski podjął pracę w Coopers & Lybrand Management Consultants jako konsultant przy projektach sponsorowanych m. in. przez Unię Europejską i Bank Światowy.

W 1993 r.  Kałłaur podjął pracę w firmie Kraft Foods Polska na stanowisku Dyrektora ds. Personalnych, Członka Zarządu odgrywając aktywną rolę w rozwoju tej firmy na rynku polskim, w szczególności poprzez udział w kluczowych dla firmy projektach takich jak integracja ZPC Olza w Cieszynie, przejęcie, a następnie sprzedaż Zakładów Kraft Chorzele, przejęcie i integracja firmy Stollwerck Polska. Za realizację tego projektu, w rekordowo krótkim czasie, został wyróżniony nagrodą Prezesa Regionu CEEMA.

Kałłaur włada biegle językiem angielskim i francuskim.

Od 2005 roku zasiada w Zarządzie TP S.A.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: