Prezes T-Mobile Polska: wreszcie wprowadzamy telewizję i światłowód, będą też szersze testy 5G

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Prezes T-Mobile Polska, Andreas Maierhofer

Prezes T-Mobile Polska, Andreas Maierhofer, zapowiedział na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami w Barcelonie, wprowadzenie na rynek pełnych usług konwergentnych.

Maierhofer zdradził, że rynkowa premiera oferty broadband fiber oraz telewizji jest zaplanowana na kwiecień.

Na razie procedury sprzedaży usługi fiber są testowane wewnątrz firmy. Ze światłowodu Orange korzystają pracownicy operatora. Andreas Maierhofer nie chciał na razie zdradzić nam cen swojej oferty, ale na wcześniejszych spotkaniach zapowiadał, że nie zamierza walczyć ceną.

Największą zagadką T-Mobile pozostaje oferta telewizyjna. Prezes zapowiada, że będzie to nowoczesna oferta różniąca się od telewizji znanej np. z oferty Orange Love. Można się spodziewać, że T-Mobile zdecyduje się na box podobny do tego, który teraz oferowany jest w ramach testów PLAY. Na razie nie wiadomo, czy T-Mobile zdołał podpisać umowy z Discovery, Cyfrowym Polsatem i TVP, co pozwoliłoby wprowadzić do tego boxa wszystkie najważniejsze kanały. Rozmowy z dostawcami treści są podobno bardzo trudne.

Przed rynkową premierą usług konwergentnych T-Mobile zamierza wystartować z dużą kampanią reklamową na polskim rynku.

Operator musi przekazać klientom informację, że jest już gotowy do świadczenia usług konwergentnych i ma już pełen pakiet takich usług w ofercie. Będzie to zadanie trudne, bo fiber i telewizja to także główny komunikat Orange i Grupy CP. Samą telewizję będzie promował też niebawem PLAY.

Andreas Maierhofer potwierdził także, że zamierza w tym roku poszerzyć w naszym kraju testy 5G.

Anteny staną w kolejnych miastach. Należy się jednak spodziewać, że te plany napotkają spory opór lokalnych społeczności. Media coraz bardziej „nakręcają” obawy przez zagrożeniami najnowszych rozwiązań mobilnych. Na razie w naszym kraju działa 5 testowych anten 5G kupionych od Huawei.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: