Akt oskarżenia wobec podejrzanych o szpiegostwo dla ChRL

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Akt oskarżenia wobec podejrzanych o szpiegostwo dla ChRL

Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych opublikował na rządowych stronach specjalny komunikat informujący o akcie oskarżenia przeciwko Piotrowi D. i Weijingowi W. podejrzewanymi o szpiegostwo.

Oto jego treść:

Akt oskarżenia wobec podejrzanych o szpiegostwo dla ChRL

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Piotrowi D. i Weijingowi W., podejrzanym o branie udziału w działalności wywiadu Chińskiej Republiki Ludowej przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej.

Piotr D. jest byłym funkcjonariuszem ABW. Weijing W. pracował w chińskim koncernie telekomunikacyjnym. Obaj prowadzili działalność szpiegowską na szkodę interesów RP.

Akt oskarżenia wobec podejrzanych, który 16 listopada br. trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie, jest wynikiem postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Departament Postępowań Karnych ABW pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie zostało wszczęte na podstawie zawiadomienia Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 130 kk.

Wobec Piotra D. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju i dozór policji. Drugi oskarżony, Weijing W., jest tymczasowo aresztowany.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: