T-Mobile skorzysta ze światłowodów PLAY i kabli UPC

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
T-Mobile skorzysta ze światłowodów PLAY i kabli UPC

T-Mobile rozpoczął współpracę z Polskim Światłowodem Otwartym. Dzięki niej T- Mobile zyska dostęp do sieci z zasięgiem 3,8 mln gospodarstw domowych.

Umowa między spółkami została podpisana w grudniu br. i reguluje współpracę stron dotyczącą zarówno sieci HFC, jak i FTTH. Usługi hurtowe udostępniane są w modelu BSA (bitstream access).

W Polsce od kilku lat następuje wzrost liczby klientów korzystających z internetu w oparciu o BSA (bitstream access). W 2022 roku ich liczba zwiększyła się o 36,7 proc. w porównaniu do 2021 r., osiągając wartość 1,13 mln.

(…) blisko 10 mln polskich gospodarstw domowych będzie mogło skorzystać z pełnej oferty T-Mobile – powiedział cytowany w komunikacie Andreas Maierhofer, szef T-Mobile Polska.

PŚO każdego miesiąca konsekwentnie realizuje plan zakładający rozbudowę sieci o ponad 2 mln gospodarstw domowych do 2028 roku, by docelowo swoim zasięgiem objąć ponad 6 mln gospodarstw domowych w Polsce. Równolegle spółka modernizuje swoją sieć HFC do najnowszego standardu FTTH, na której dzięki wykorzystaniu technologii XGS-PON wszyscy operatorzy detaliczni mogą oferować usługi internetu stacjonarnego o prędkości nawet 5 Gb/s. 

Udziałowcami Polskiego Światłowodu Otwartego są Plug Finco i P4.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: