Telewizja garażowa - 20 zł za pakiet warty 150 zł

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Telewizja garażowa - 20 zł za pakiet warty 150 zł

Policjanci z Bydgoszczy, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną, zatrzymali 44-latka prowadzącego nielegalny proceder związany z sharingiem sygnału telewizyjnego.

Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń ujawnili między innymi szereg sprzętu elektronicznego i kart abonenckich służących do tego typu działalności.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Wynikało z nich, że 44-latek prowadzi nielegalny proceder związany z sharingiem.

Polega on na nielegalnym rozdzieleniu uprawnień karty abonenckiej i udostępnieniu tych uprawnień osobom do tego nieuprawnionym przy użyciu urządzeń niedozwolonych, za pośrednictwem Internetu.

Jest to proceder pozwalający na odbiór kanałów telewizji satelitarnej w czasie rzeczywistym, w wyniku bezprawnego uzyskania uprawnień przysługujących klientom nadawców telewizyjnych.

By potwierdzić te informacje policjanci, w tym samym czasie, skontrolowali dwa lokale na bydgoskim osiedlu Pod Skarpą, gdzie mężczyzna miał prowadzić przestępczą działalność.

Funkcjonariusze zabezpieczyli do sprawy między innymi: 3 dekodery, 7 dysków przenośnych do obsługi kart, 11 kart telewizji cyfrowej, adaptery przenośne, router wraz z zasilaczem, laptopy, czytniki kart z kartami telewizji cyfrowej wraz z okablowaniem, pendrive, tablet i telefony komórkowe.

Wszystkie przedmioty będą dowodami w sprawie.

Okazało się, że bydgoszczanin udostępniał pełne miesięczne pakiety telewizji cyfrowej o wartości około 150 złotych za kwotę 20-30 złotych, co dawało średnio około 250 złotych za cały rok.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną, przedstawili 44-latkowi zarzut dzielenia i rozpowszechniania sygnału płatnej platformy telewizyjnej innym osobom bez uprzedniego upoważnienia usługodawcy, przy użyciu specjalnie przystosowanego i zaprojektowanego sprzętu teleinformatycznego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Za przestępstwo to grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Podczas czynności był obecny biegły z dziedziny informatyki śledczej oraz przedstawiciel poszkodowanej platformy cyfrowej.

Oprócz osoby, która udostępnia nielegalnie treści płatnej telewizji, odpowiedzialność karną ponosi również osoba, która również nielegalnie odbiera kanały.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: